سه شنبه 1400/09/09
دوشنبه, 1399/12/18 - 07:52

توقف اعزام کاروان‌های «راهیان نور» در سال ۱۴۰۰/ یادمان‌های مناطق عملیاتی دفاع مقدس تعطیل نیستند

سردار «بهمن کارگر» با اشاره به برگزاری اردوهای «راهیان نور» در سال ۱۴۰۰، گفت: یادمان‌های مناطق عملیات دفاع مقدس تعطیل نیستند؛ ولی اعزام کاروان‌های راهیان نور را به‌دلیل شیوع بیماری «کرونا» فعلاً متوقف کردیم.

به گزارش کوله بار، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور،  در حاشیه نخستین جشنواره ملی تجلیل از برگزیدگان برتر تشکل‌های مردم‌نهاد دفاع مقدس و مقاومت که در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری اردوهای «راهیان نور» در سال ۱۴۰۰، اظهار داشتد: یادمان‌های مناطق عملیات دفاع مقدس در پنج استان خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی و همچنین دو استان هرمزگان و بوشهر، تعطیل نشده‌اند؛ ولی اعزام کاروان‌های راهیان نور را به‌دلیل شیوع بیماری «کرونا» فعلاً متوقف کرده‌ایم و ان‌شاءالله امیدواریم سال آینده بتوانیم این کاروان‌ها را مجدداً راه‌اندازی کنیم.

وی افزود: امروز بازدید از یادمان‌های مناطق عملیاتی دفاع مقدس به‌صورت مجازی نیز انجام می‌شود؛ ولی معنای واقعی راهیان نور این است که مردم در این یادمان‌ها حضور پیدا کنند و آن موزه‌های طبیعی را از نزدیک ببینند.

سردار کارگر خاطرنشان کرد: در زمینه استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است؛ در واقع هر ظرفیتی که برای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس وجود دارد، باید نسخه‌ای از آن در فضای مجازی نیز وجود داشته باشد تا مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

وی در ادامه با بیان این‌که امروز یک‌هزار و ۲۱۰ تشکل مردم‌نهاد در حوزه دفاع مقدس و مقاومت در سراسر کشور وجود دارد، اظهار داشت: در این زمینه یک رشد ۴۵ درصدی نسبت به سال گذشته داشته‌ایم که با توجه به شیوع بیماری «کرونا» یک رشد بسیار خوبی است و امیدواریم تا سال ۱۴۰۴، پنج هزار تشکل مردم‌نهاد دفاع مقدس و مقاومت داشته باشیم.

سردار کارگر ادامه داد: در این جشنواره از پنج برگزیده برتر تشکل‌های مردم‌نهاد دفاع مقدس و مقاومت در سطح کشور، توسط مدیران کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان‌ها تجلیل به‌عمل آمد و هر استان هم سه تشکل برتر داشت که از این تشکل‌های برتر استانی نیز تقدیر شد.

وی با اشاره به ساخت و راه‌اندازی مراکز فرهنگی موزه‌های دفاع مقدس در سراسر کشور، تصریح کرد: تاکنون ۲۴ مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در سراسر کشور افتتاح شده و امیدواریم که تا سال ۱۴۰۴، تعداد ۳۶ موزه دیگر نیز به‌همراه موزه استکبارستیزی طبس افتتاح شود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس افزود: مراکز فرهنگی و موزه‌های دفاع مقدس پاتوق پیشکسوتان دفاع مقدس هستند و این پیشکسوتان باید در این موزه‌ها، دفاع مقدس را روایت کنند تا این ارزش‌ها و روایت‌ها به جوانان و نوجوانان منتقل شود و آن‌ها نیز سوالات خود را از پیشکسوتان دفاع مقدس بپرسند.

وی تأکید کرد: تشکل‌های مردم‌نهاد دفاع مقدس و مقاومت در جهت حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با ما مشارکت می‌کنند و ما نیز در آینده می‌توانیم در راستای برون‌سپاری فعالیت‌های خود، بسیاری از مسئولیت‌ها و مأموریت‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را به این تشکل‌ها واگذار کینم.

سردار کارگر با بیان این‌که پیشکسوتان جهاد و مقاومت مسئولیت تشکل‌های مردم‌نهاد دفاع مقدس و مقاومت را برعهده دارند، گقت: جوانان نیز با این پیشکسوتان همکاری می‌کنند و این موضوع می‌تواند برای پیشکسوتان دفاع مقدس، فرصتی باشد تا تجربه‌های خود را به این جوانان منتقل کنند.

منبع: خبرگزاری دفاع مقدس

افزودن دیدگاه جدید

درباره متن فرمت

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.