جمعه ۱۳۹۹/۱/۱ - ۹:۲۷

روحیه شهادت‌طلبی بزرگ‌ترین عامل بازدارندگی دفاعی کشور است

قاسم ساعدی گفت: در دوران هشت سال دفاع مقدس که بلوک شرق و غرب از صدام به منظور شکست ایران حمایت می‌کردند، اگر رزمندگان ما از این فرهنگ برخوردار نبودند، قطعاً اهداف دشمنان ما یکی پس از دیگری محقق شده بود.

به گزارش کوله بار، قاسم ساعدی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از راهکار‌های مهم و اساسی در مقابله با اقدامات دشمنان، الگوگیری از فرهنگ دفاع مقدس است، اظهار داشت: در حقیقت روحیه جهادی، انقلابی و مقاومت از مولفه‌ها و آموزه‌های مهم این فرهنگ است که می‌تواند به شدت در عقب راندن دشمنان امت اسلامی و هم‌چنین بدخواهان و معاندان نظام و انقلاب اسلامی کشورمان از مواضع ضدایرانی‌شان اثرگذار باشد.

این مقام مسوول افزود: امروز نه تنها آمریکا بلکه متحدانش نیز به شدت از این فرهنگ که در واقع رمز پیروزی ما در دوران هشت سال دفاع مقدس و رمز موفقیت و پیروزی نیرو‌های جهادی اسلامی در منطقه است، وحشت دارند.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در دوران هشت سال دفاع مقدس که بلوک شرق و غرب از صدام به منظور شکست ایران حمایت می‌کردند، اگر رزمندگان ما از این فرهنگ برخوردار نبودند، قطعاً اهداف دشمنان ما یکی پس از دیگری محقق شده بود؛ لذا باید توجه داشته باشیم که پیروزی ما در جنگ تحمیلی در گرو تجهیزات و امکانات پیشرفته و فوق پیشرفته نظامی نبود؛ چراکه اگر چنین بود پیروزی از آنِ دشمن بود؛ در واقع ما با روحیه جهادی و انقلابی در طول جنگ تحمیلی به چیزی جز شکست دشمن توجه و فکر نمی‌کردیم و با همین روحیه توانستیم به اهداف خودمان برسیم.

نماینده مردم شهرستان‌های دشت آزادگان و هویزه ادامه داد: امروز هم در منطقه همین فرهنگ حاکم است؛ شکست گروه تروریستی داعش که از حمایت‌های همه‌جانبه مثلث غربی، عبری و عربی برخوردار بود؛ مصداق بزرگ ریشه دواندن این فرهنگ در منطقه است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز آمریکا می‌داند تا زمانی که فرهنگ دفاع مقدس ما به واسطه الگوگیری نیرو‌های جهادی و اسلامی در منطقه وجود دارد، آن‌ها نمی‌توانند به اهداف خود علیه مسلمانان دست پیدا کنند، گفت: از ابتدای ظهور و پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آمریکایی‌ها درصدد دشمنی با ملت و کشور ما برآمدند و در این مسیر برای تحقق اهداف ضد‌ایرانی‌شان از هیچ تلاشی دریغ نکرده و نمی‌کنند.

این مقام مسوول با بیان اینکه حفظ و ارتقاء دستاورد‌های انقلاب اسلامی همواره از تاکیدات و دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و هست، تصریح کرد: یکی از عوامل مهمی که می‌تواند در ترویج فرهنگ ایثار،‌ شهامت و شهادت کارساز باشد، برگزاری یادواره‌های شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مراسم بزرگداشت مدافعان حرم است.

ساعدی در پایان گفت: در واقع ما هر چقدر که در مسیر زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدای‌مان تلاش و اقدام کنیم، به همان میزان توانسته‌ایم در مسیر برجسته‌سازی و تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی قدم برداریم؛ چرا که مصون ماندن جامعه ما از گزند توطئه‌های دشمنان در گرو نهادینه شدن و ترویج فرهنگ ایثار، ازخودگذشتگی و شهادت‌طلبی است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

جدیدترین ها