دوشنبه, 04/30/1399 - 13:18

لحظه ای که همه منتظر بودند عکس العمل «سید حسن» را ببیند

پس از اینکه تصاویر دو شهید از تلویزیون های اسراییل پخش شد، خبری مثل بمب در لبنان و سرزمین های اشغالی پیچید. تصویر یکی از شهدا برای برخی از لبنانی ها آشنا بود.

به گزارش کوله بار، 12سپتامبر سال 1997 پس از اینکه تصاویر دو شهید از تلویزیون های اسراییل پخش شد، خبری مثل بمب در لبنان و سرزمین های اشغالی پیچید. تصویر یکی از شهدا برای برخی از لبنانی ها آشنا بود و این آشنایی سریع در هم جامعه پخش شد. شهیدی که اسراییلی ها تا پیش از اینکه از تلویزیون نشانش دهند خبر از هویتش نداشتند. او سید هادی حسن نصرالله فرزند ارشد دبیرکل حزب الله لبنان بود. 

وقتی به سید حسن خبر دادند از 4 نیروی حزب الله که برای عملیات در سرزمین های اشغالی رفته بودند 3 نفرشان به شهادت رسیدند، سید همان لحظه نخست حس کرد یکی از شهدا هادی فرزند اوست. 

هادی نصرالله پیش از رفتن به این عملیات از پدرش اجازه گرفته بود و با صحبت کرده بود. مادر هادی نیز پس از اینکه متوجه شد فرزندش به فلسطین اشغالی رفته و تماس با او قطع شده دعا کرد یا شهید شود و یا برگردد. زیرا معتقد بود اسارت فرزند دبیر کل حزب الله پیروزی بزرگی برای صهیونیست ها خواهد بود و او دوست نداشت چنین اتفاقی خدشه در روحیه مجاهدان دیگر ایجاد کند.  

اسراییلی ها درصدد برآمدند تا پیکر هادی را با حزب الله تبادل کنند و در ازای آن امتیازات زیادی بگیرند. اما سید حسن گفت پیکر او مانند دیگر شهدا بالاخره روزی بازخواهد گشت و الویت ما برای تبادل اسرایمان هستند. سرانجام در کمتر از یکسال هم پیکر هادی نصرالله به لبنان برگشت و هم تعداد زیادی از اسرا آزاد شدند.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

جدیدترین ها