شنبه, 01/23/1399 - 13:41

هدف ایالات متحده، تسویه حساب نظامی با گروه‌های مقاومت است

سیدحسین نقوی‌حسینی گفت: تسویه حساب نظامی دولتمردان آمریکایی با جبهه مقاومت، کلیدواژه واگذاری پایگاه‌های نظامی به عراقی‌ها است.

به گزارش کوله بار، سیدحسین نقوی‌حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص اهداف پشت پرده واگذاری پایگاه‌های نظامی در دست آمریکایی‌ها و ائتلاف ضد داعش به عراقی‌ها، اظهار داشت: با توجه به درگیری کشورها برای مبارزه با بیماری کرونا، می‌توان اذعان کرد آمریکایی‌ها قصد تسویه حساب های نظامی دارند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی افزود: در واقع آنها می‌خواهند کانون‌های فعال مقابله با جنایتکاران ایالات متحده را تضعیف و از بین ببرند.

وی ادامه داد: البته آمریکایی‌ها نمی‌توانند به این هدف شومشان دست پیدا کنند زیرا از توانایی لازم برخوردار نیستند.

این مقام مسوول تصریح کرد: همچنین نباید فراموش کرد رفتار و اقدامات آمریکایی‌ها در منطقه زیر نظر بوده و اشراف اطلاعاتی دقیقی نسبت به ظرفیت‌های آنان وجود دارد که می تواند هرگونه تهدیدی را خنثی کند.

به گزارش دفاع پرس، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین نیز شورای امنیت سازمان ملل متحد باید نسبت به این مسائل حساس باشد و اخطار جدی به مقامات کاخ سفید بدهد.

بنا بر این گزارش،  تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق اظهار کرده بود نیروهای آمریکایی از پایگاه هوایی الحبانیه خارج شدند تا آن را به نیروهای عراقی تحویل دهند.

پایگاه الحبانیه واقع در استان الانبار و در ۸۰ کیلومتری غرب بغداد قرار داشته و دارای یک فرودگاه و یک پایگاه و چند زیرساخت و مراکز نظامی است.

همچنین چندی پیش نیز، نیروهای ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا در ۲۶ مارس خروج سربازان خود از پایگاه هوایی القیاره در جنوب موصل و تحویل آن به نیروهای عراقی را اعلام کردند

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

جدیدترین ها