پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۹:۴۷

وجود ۷ درصد گلزارهای شهدای کشور در گیلان

مدیرکل مسکن و گلزار شهدای بنیاد شهید کشور با بیان اینکه هفت درصد گلزارهای شهدای کشور در استان گیلان قرار دارد، تصریح کرد: سه درصد مزارهای شهدای کل کشور در گیلان است و ۹۹ درصد گلزارها ساماندهی شده است.

به گزارش کوله بار، خداکرم کولیوند امروز در نشست هم‌اندیشی با مدیران بنیاد شهید گیلان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس و مدافع حرم، اظهار کرد: همه شهدا جایگاهی فراتر از انسان‌ها دارند، اما اخلاص شهید حاج قاسم سلیمانی به او عظمت خاصی بخشید.

وی تامین مسکن، ساماندهی گلزارهای شهدا و مناسب‌سازی شهری را سه ماموریت اداره‌کل تامین مسکن و امور گلزارهای شهدای بنیاد شهید دانست و افزود: استان گیلان رتبه سوم تامین مسکن و مناسب‌سازی شهری و رتبه چهارم ساماندهی گلزارهای شهدا را دارد.

مدیرکل مسکن و امور گلزارهای شهدا بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه هفت درصد گلزارهای شهدای کشور در استان گیلان قرار دارد، تصریح کرد: سه درصد مزارهای شهدای کل کشور در گیلان است و ۹۹ درصد گلزارها ساماندهی شده است.

کولیوند، نگهداری و مرمت گلزارهای شهدا بعد از ساماندهی را بر عهده سایر دستگاه‌ها دانست و یادآور شد: طبق ماده ۱۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران بنیاد شهید می‌تواند این موضوع را مطالبه‌گری کند.

وی با اشاره به تنگناهای اعتباری دولت به ویژه در حوزه تامین مسکن، خاطرنشان کرد: وام بانکی دغدغه اصلی حوزه مسکن است و لذا با کمک وزارت راه و شهرسازی پیگیر مطالبات ایثارگران در حوزه مسکن هستیم.

مدیرکل تامین مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید با بیان اینکه کار ساماندهی گلزارهای زیر ۱۰ مزار به بسیج سازندگی واگذار خواهد شد، گفت: در حوزه ساماندهی گلزارهای شهدا استانداری‌ها را فعال کردیم و وضعیت ساماندهی و نگهداری گلزارها جزو ارزیابی استانداران محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۱۱ شهید از ۱۳ هزار شهید با مزار نامعلوم مربوط به گیلان است، اظهار کرد:‌ سامانه زیارت مجازی را فعال کردیم و تاکنون بیش از ۴۰ هزار عکس از مزار شهدا به صورت سه‌بعدی در این سامانه قرار گرفته است. آمادگی داریم تصویربرداری از کلیه مزارهای شهدا را انجام دهیم.

کولیوند راه‌اندازی سامانه مذکور را یک فعالیت فرهنگی دانست و اضافه کرد:‌ معاونت فرهنگی بنیاد شهید تا پایان سال آثار و وصیتنامه‌های شهدا را در این سامانه قرار خواهد داد لذا هر کد ملی شهید باید مشخصات به همراه تصویر مزار در سامانه داشته باشد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

جدیدترین ها