چهارشنبه 1401/05/26
د, 1399/12/18 - 14:19

دریافت 110 هزار اثر در هفدهمین جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور

سردار عباس مطهری با بیان اینکه مسئولان زیر ساخت های راهیان نور را به صورت حداکثری گسترش دهند، گفت: تا به حال ۱۶ میلیون نفر از برنامه های راهیان نور مجازی در بستر های مختلف استفاده کرده اند.

به گزارش کوله بار، سردار عباس مطهری فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج صبح امروز در نشست خبری هفدهمین جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور طی سخنانی اظهار داشت: موضوع راهیان نور و زیارت با معرفت از موضوعاتی است که در جامعه ما به خوبی جا افتاده است.

وی افزود: مقوله راهیان نور به یک گفتمان عمومی تبدیل شده و راهیان نور یک فناوری نرم مردم پایه است.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج با اشاره به تشرف چند باره ی مقام معظم رهبری به راهیان نور اذعان داشت: مردمی بودن راهیان نور دلیل عدم مشارکت دستگاه های حاکمیتی نظیر دولت و مجلس در برگزاری راهیان نور نیست.

وی با تاکید بر الزام ارتقا هرساله راهیان نور تصریح کرد: لازم است که در باره ی سهم و نقش حاکمیت و مردم در فناوری نرم راهیان نور مطالعاتی انجام شود.

سردار مطهری با اشاره به الزام عمل به مفاهیم ارزشی اسلامی در گسترش فرهنگ راهیان نور خاطر نشان کرد: در سال های دفاع مقدس عمل به مفاهیم ارزشی اسلام سکه ی رایج رزمندگان بود.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج ادامه داد: مصداق عمل به مفاهیم ارزشی اسلام در رزم، عملیات و سبک زندگی رزمندگان عمل به ولایتمداری بود.

وی ولایتمداری، جهاد، مقاومت، نفی خود خواهی، فرار از تکبر، ایثار و شهادت طلبی را از ویژگی های رزمندگان در عمل به مفاهیم ارزشی دانست و افزود: نتیجه ی عمل به مفاهیم ارزشی اسلامی پیروزی با دست خالی برعلیه دشمن تا بن دندان مسلح است.

سردار عباس مطهری جبهه را عرصه بزرگ عمل به مفاهیم ارزشی اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: امروز ما قرار است که گام دوم انقلاب اسلامی را بپیماییم.

سردار مطهری با اشاره به کینه دشمنان به خاطر استقلال،خودکفایی و حرف های حق ما در مقابل استکبار جهانی،‌ادامه داد: امروز به خاطر بعضی از سو تدبیر ها مشکلاتی در زمینه های فرهنگی اقتصادی و اجتماعی داریم.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج فناوری نرم راهیان نور را پلی مطمئن و مستحکم بین تجربه ی هشت ساله دفاع مقدس و امروز در عملی کردن مفاهیم ارزشی دانست و ادامه داد: گروه های جهادی و نهضت کمک های مومنانه از برکات تجربه ی هشت سال دفاع مقدس هستند.

سردار عباس مطهری با بیان این که وظیفه ما گسترش کمی و کیفی راهیان نور است، اذعان داشت: مسئولان زیر ساخت های راهیان نور را به صورت حداکثری گسترش دهند.

وی با اشاره به برگزاری راهیان نور در بستر فضای مجازی در سال ۹۹ اظهار کرد: هم اکنون هم در بعضی از استان ها راهیان نور با حضور در باغ موزه های دفاع مقدس در جریان است.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج به فعالیت قوی نخبگان در حوزه محتوایی اشاره داشت و گفت: آمار های خوبی از تعداد بهره مندان از راهیان نور مجازی داریم.

سردار عباس مطهری از بازدید آنلاین چهار میلیون و هفتصد هزار نفر در شبکه مجازی شاد از طرح راهیان نور مجازی خبر داد و افزود: تا به حال ۱۶ میلیون نفر از برنامه های راهیان نور مجازی در بستر های مختلف استفاده کرده اند.

وی از حضور تیم های روایتگری و فنی در استان ها برای برگزاری مجازی راهیان نور خبر داد و در ادامه گفت: با توجه به شرایط کرونایی منتظر نظر ستاد های مقابله با کرونا در هشت استان هستیم تا راهیان نور خانوادگی با خودروی شخصی را اجرا کنیم.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج از برگزاری هفدهمین جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور در روزملی راهیان نور خبر داد و مطرح کرد: با استفاده از ظرفیت های استان ها و شهرستان ها از مردم خواستاریم که عشق و علاقه ی خودشان به راهیان نور را نشان بدهند.

سردار مطهری افزود: تعداد آثار دریافت شده در دوره شانزدهم هفتاد هزار اثر بوده که این تعداد در دوره هفدهم به صد و ده هزار اثر رسیده است.

وی با اشاره به آثار ارسالی در بیست عنوان حرفه ای مختلف نظیر عکس و طراحی اعلام کرد: در بخش عمومی ۵۸۵۰۰ اثر و در بخش حرفه ای۵۱۴۲۴ اثر به این جشنواره ارسال شده که تعداد آثار برگزیده چهل و چهار اثر است.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج از برگزاری هفدهمین جشنواره ره آورد سرزمین نور در سالن خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس مصادف با روز ملی راهیان نور خبر داد و تصریح کرد: در اختتامیه این جشنواره با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از صاحبان آثار برگزیده تقدیر انجام خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

درباره متن فرمت

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.