فرمانده نیروی دریایی سپاه عنوان کرد

راهیان نور فرصتی مناسب برای آشنایی جوانان با شهدا

سردار تنگسیری گفت: راهیان نور فرصتی مناسب برای آشنایی جوانان با شهدای هشت سال دفاع مقدس است و جوانان نیز باید از طریق راهیان نور دریایی با رشادت‌های شهدا و رزمندگان در جزایر آشنا شوند.

به گزارش کوله بار، سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: امسال معاونت بسیج دریایی با توجه به اهمیت این موضوع تشکیل شده است.

او در جلسه هم اندیشی قرارگاه دریایی شهدای خلیج فارس گفت: راهیان نور فرصتی مناسب برای آشنایی جوانان با شهدای هشت سال دفاع مقدس است و جوانان نیز باید از طریق راهیان نور دریایی با رشادت‌های شهدا و رزمندگان در جزایر آشنا شوند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: از سال ۹۳ با تشکیل قرارگاه راهیان نور دریایی خلیج فارس، قرارگاه‌های پنج گانه‌ای با مسئولیت‌های مختلفی در حوزه راهیان نور تشکیل شده است.

سردار تنگسیری گفت: قرارگاه منطقه یکم نیروی دریایی سپاه به کمک سپاه امام سجاد (ع) در منطقه هرمز ماموریت‌هایی در حوزه راهیان نور برعهده دارد.

به گفته فرمانده نیروی دریایی سپاه، منطقه پنجم در بندر لنگه مسئول جزایر نازعات، منطقه دوم در بوشهر در جزایر مهم بویژه جزیره خارک، قرارگاه منطقه چهارم در منطقه شط علی و منطقه سوم در استان خوزستان دیگر قرارگاه‌هایی اند که در حوزه راهیان نور مسئولیت یافته اند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز دریا بویژه خلیج فارس را به لحاظ نظامی مهم عنوان کرد و گفت: باید با استفاده از ظرفیت راهیان نور جوانان کشور با دریا و نیروی دریایی آشنا شوند.

سردار احمد حق طلب گفت: لازم است با برنامه ریزی این موضوع مهم به عنوان یک ماموریت مهم دنبال شود.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان نیز در این نشست گفت: حجم تردد بالای مسافران به جزیره قشم و هرمز فرصت مناسبی برای تبلیغ ارزش‌های انقلابی است.

سردار اباذر سالاری افزود: جزیره هرمز ۳۸ شهید تقدیم انقلاب کرده و لازم است یادمان شهدا این جزیره ساخته شود

او برای حل مشکل ترابری مردم جزیره هرمز نیز خواستار افزایش تعداد شناور‌ها شد.

سردار سالاری به کمبود مکان برای اسکان مسافران در جزیره هرمز اشاره کرد و خواستار توجه به موضوع شد.

در پایان این نشست از فرماندهان راهیان نور شهدای خلیج فارس قدردانی شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها