دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۰:۵۳

اعزام دانش آموزان به مناطق جنگی این بار از گلزار شهدای کرمان

معاون پرورشی وفرهنگی اداره آموزش وپرورش استان کرمان، از اعزام اردو‌های راهیان نور در مرحله دوم از گلزار شهدای کرمان خبر داد.

به گزارش کوله بار، صدیقه مرادی معاون پرورشی وفرهنگی اداره آموزش وپرورش استان کرمان  گفت: اولین مرحله اعزام دانش آموزان از سراسر استان برای بازدید از مناطق جنگی در آبان ماه سال جاری قریب به ۳ هزار و۵۵۵ دانش آموز دختر تا آذر ماه یعنی تا قبل از شروع امتحانات داشته ایم.

او با بیان اینکه اردو‌های راهیان نور زمینه ساز پایداری وترویج ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه است، افزود: به یاری خداوند قرار است که اعزام مرحله دوم دانش آموزان استان که شامل پسران میشود از گلزار شهدای شهر کرمان و از بارگاه مطهر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی انجام شود.

مردای در پی این تصمیم عنوان کرد: هدف ما از این اقدام، و انتخاب مرقد سردارشهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان مبدا اعزامیان کاروان‌های راهیان نور، توسعه فرهنگ ایثار وشهادت و آشنایی دانش آموزان با فرمانده همه‌ی رزمندگان اسلام و نقش آفرینی این بزرگوار در طی ۸ سال دفاع مقدس ودیگر مبارزات ایشان در سایر جبهه‌ها است.

او مرحله دوم اعزامیان را ۳۲ دستگاه اعلام کردو گفت: با توجه به جلسه اخیر شورا‌های آموزش وپرورش وقول مساعدت محمد صادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری کرمان، قرار بر این است که در خصوص کمک رسانی سایر دستگا‌ها اعم از بانک‌ها وصنایع رایزنی‌هایی انجام شود تا باعث افزایش اعتبارشده و این ۳۲ دستگاه به ۴۲ دستگاه ارتقا یابد ودانش آموزان بیشتری را در این مرحله دوم به اردو‌های راهیان نور اعزام شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره آموزش وپرورش استان کرمان گفت: هر دستگاه شامل ۳۸ نفر دانش آموز خواهدشدکه مابقی عوامل اجرایی هستند.

او با ابراز امیدواری بیان کرد: تصمصم براین است که در اردو‌های بعدی علاوه بر دانش آموزان، خانواده‌ها هم به همراه فرزندشان به این اردو‌ها اعزام شوند که تاثیر وبازخورد تربیتی بسیار بالایی به همراه خواهد داشت.

مرادی با اشاره به اینکه در این اردو‌ها خودیاری و مبلغ دریافتی کم وناچیز است گفت: از خانواده‌هایی که توان مالی دارن خواستار هستیم که در صورت امکان، کمک هزینه‌ی بیشتری رامتقبل شوند تا بچه‌های بی بضاعت هم در این اردو‌ها شرکت کنند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

جدیدترین ها