پنجشنبه 1401/05/27
د, 1400/09/08 - 21:56

"روایتِ صادقانه‌ از جنگ" رسالت بنیاد روایت حیات طیبه

مدیرعامل بنیاد روایت حیات طیبه گفت: این روزها جنگ روایت در فضای مجازی و شبکه‌های رسانه‌ای شکل گرفته است. بنابراین بنیاد روایت حیات طیبه با اشراف به این موضوع مهم فعالیت‌های گسترده‌ای در فضای مجازی داشته است.

به گزارش کوله بار، سید صدرا میرئی مدیر عامل بنیاد روایت حیات‌طیبه گفت: بنیاد روایت حیات طیبه با اتخاذ رسالت‌های آرمانی و انقلابی، با اجرای برنامه‌ی روایتگری حسین یکتا در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس  بویژه شلمچه فعالیت خود را از گذشته و همزمان با شروع فعالیت گسترده راهیان نور آغاز کرد.

وی ادامه داد: بنیاد روایت حیات طیبه در این چند سال با برنامه‌هایی همچون شب‌های بله‌برون در سرزمین شلمچه و در سال‌های اخیر با برنامه شب‌های پرستاره که از سال 1398 در هفته دفاع مقدس در گلزارهای شهدای تهران و قم برگزار شد در تلاش است با گفتارهای روایت‌گونه از انقلاب و دفاع مقدس، ذکر و نام و جانفشانی‌های ستارگان آسمان ایران اسلامی را بیش از پیش زنده نگه دارد.

مدیر عامل بنیاد روایت حیات طیبه معتقد است از آنجایی که هیچ واقعه‌ای بی‌نیاز از روایت و هیچ روایتی هم بی‌نیاز از واقعه نیست،  در این رویدادهاست که ما محتاج به «روایتِ صادقانه‌ی وقایع» هستیم و امروز شاید بتوان گفت: فراگیرترین و مستمرترین جنگ، "جنگِ روایت‌هاست"، بنابراین برگِ برنده در دست آن جبهه‌ای است که حتی پس از فتح و پیروزی در جنگ‌ها، تا روایت پیروزی را تمام نکرده، معرکه را پایان یافته نپندارد.

وی افزود: از این روست که یک رزمنده پس از اینکه اسلحه را بر زمین گذاشت فوراً باید قلم را بالا بگیرد و  بیانش را برای ثبت و ضبط جزئیات ماجرا، به حرکت درآورد، از طرفی دیگر روایت گذشته و حال، سهم زیادی در ساختنِ روایت آینده دارد، همانطور که در فرمایشات رهبری در بیانیه‌ی گام دوم فرمودند که برای برداشتن گام‌های استوار در آینده، باید گذشته را درست شناخت و از تجربه‌ها درس گرفت.

میرئی خاطرنشان کرد: ما در بنیاد روایت سعی بر این داشتیم که در امتداد روایت‌های کتاب مربع‌های قرمز و محتوای مربوط به شهدای عزیزمان در بسترهای مختلف حقیقی و مجازی روایت صادقانه از دفاع مقدس را به سمع و نظر مردم برسانیم که در این راه از گذشته دور به دلیل استقبال مردمی در رسانه ملی همراه ما بوده است و برنامه‌های شب های پرستاره و شب‌های بله‌برون به‌عنوان مرجع اصلی برنامه‌های روایتگری دفاع مقدس در آمده‌اند.

مدیرعامل بنیاد روایت حیات طیبه در پایان تصریح کرد: این روزها جنگ روایت در فضای مجازی و شبکه‌های رسانه‌ای شکل گرفته است. بنابراین بنیاد روایت حیات طیبه با اشراف به این موضوع مهم فعالیت‌های گسترده‌ای در فضای مجازی داشته است و علاوه بر آن با به روزرسانی صفحات و درگاه‌های رسمی بنیاد روایت حیات‌طیبه به‌دلیل محتوای اصلی و صحیح تولیدات این بنیاد در شبکه‌های مجازی  و رسانه ملی که تقدیم دیده‌ بینندگان می‌شود، در ادامه و در دورنمای برنامه‌هایی که برای مجموعه بنیاد روایت حیات طیبه پیش‌بینی کردیم فعالیت عمده رسانه‌ای این مجموعه را با تولید محتوای مناسب رسانه‌های مکتوب، دیداری، شنیداری  و برخط با مخاطبین خود به اشتراک خواهیم گذاشت.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

درباره متن فرمت

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.