چهارشنبه 1401/03/04
چ, 1401/02/14 - 02:36

صعود به ارتفاعات بازی دراز، مشهد مظلومان فاتح

به مناسبت بزرگداشت سالروز عملیات غرورآفرین بازی دراز 200 نفر از همدان در قالب کاروان های راهیان نور به همراه هزاران نفر از بسیجیان سراسر کشور به ارتفاعات بازی دراز در شهرستان سرپل ذهاب صعود می کنند.

به گزارش کوله بار، سالروز عملیات آزادسازی بازی‌ دراز به‌عنوان نمادی از فرهنگ ایثار و شهادت امسال بعد از دوسال از شیوع بیماری کرونا در سرپل‌ذهاب و محل یادمان شهدای بازی دراز برگزار می‌شود.

در سالروز آزادسازی بازی‌ دراز به عنوان نمادی از فرهنگ ایثار و شهادت  بالغ بر۵۰ هزار نفر از زائران دفاع مقدس عازم این سرزمین می شوند.

 

بازی دراز در شمال غربی شهر سرپل ذهاب قرار دارد محل شهادت علی اکبر شیرودی یکی از خلبانان دلاور هوانیروز است، شهید شیرودی در دوران مبارزات انقلاب اعلامیه‌های آیت الله خمینی را در کرمانشاه پخش می‌کرد و در آستانه پیروزی انقلاب همراه باحجت الاسلام آل طاهر مسئولیت حفاظت از کرمانشاه به خصوص رادیو و تلویزیون و ادارات مهم دولتی را بر عهده گرفت.

 

در غائله کردستان داوطلبانه به این منطقه شتافت و در مقابل گروه‌های ضد انقلاب به مبارزه پرداخت. در همین دوره و در سن ۲۴ سالگی به عنوان فرمانده خلبانان هوانیروز انتخاب شد. شیرودی در حماسه پاوه نیز نقش تعیین کننده‌ای در آزادسازی شهر پاوه ایفا کرد.

 

وی به دلیل لیاقت و شجاعت ظرف هفت ماه از درجه ستوانیاری به درجه سروانی ارتقاء یافت. آخرین عملیات پروازی خلبان شیرودی در بازی دراز صورت گرفت. در تاریخ 8 اردیبهشت ۱۳۶۰، در حالی که مشغول دفاع از منطقه بود، در اثر اصابت گلوله تانک به بالگرد حامل وی به شهادت رسید، و پیکر مطهرشان در زادگاهشان تنکابن به خاک سپرده شد.

افزودن دیدگاه جدید

درباره متن فرمت

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.