شنبه, 10/21/1398 - 16:34

شهادت سردار سلیمانی چهره واقعی آمریکا را بار دیگر به تصویر کشید

امام جمعه قم گفت: شهادت سردار سلیمانی چهره واقعی آمریکا را بار دیگر به تصویر کشید و در سایه این شهادت پایه‌های وحدت میان ایران و عراق و روحیه جهاد و مبارزه بین امت اسلام بیش از پیش تقویت شد.

به گزارش کوله بار، آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس با گرامیداشت شهادت سردار سلمیانی و همراهان عنوان کرد: ایشان مظهر مقاومت، اخلاق، اخلاص،تواضع و فروتنی بود.

امام جمعه قم افزود: شهید سلیمانی همچون مالک اشتر دارای روحیه شجاعت و انقلابی‌گری بود و همواره گوش به فرمان رهبری، اقدام می‌کرد و در مسیر شهداء، قدم برمی‌داشت و در نهایت به شهداء پیوست.

وی تصریح کرد: شهید سردار سلیمانی با بصیرت و بینش، آینده را می دید و به امت اسلام و وحدت میان همه امت اسلامی و مذاهب اعتقادی راسخ داشت.

آیت‌الله اعرافی خاطرنشان کرد: از جمله ویژگی‌های این شخصیت والامقام، بهره مندی از عقل راهبردی و استراتژیک است و این سردار غیور انقلاب اسلامی نه تنها یک فرمانده نظامی بلکه سیاستمداری شجاع برای امت اسلام و ایران به شمار می‌رفت.

وی بیان کرد: بسیاری از فرماندهان بزرگ ایران و جهان در عرصه عملیات‌های نظامی، سردار سلیمانی را یک نابغه بزرگ توصیف می‌کنند و حتی از وجود ایشان، افرادی در نظام اسلامی تربیت شدند و حزب الله برخاست که موجب خروج اسرائیل از جنوب لبنان شد.

امام جمعه قم افزود: سردار سلیمانی بسیاری از نقشه‌های دشمن را به شکست منتهی می‌کرد، هر چند وحدت ملت ایران با خون پاک و مطهر سردار سلیمانی درخشش یافت و در مراسم‌های تشییع این سردار ملت ایران شکوه و وحدت خود را به دنیا نشان دادند.

آیت‌الله اعرافی عنوان کرد: با توکل به خدا و فضل الهی راه شهید سلیمانی ادامه دارد، باید به جوانان ایران و عراق و خیل بزرگ جبهه مقاومت آفرین گفت، یک بار دیگر ملت ایران شکوه و عظمت و اسنجام خود را به رخ مستکبران عالم کشید.

وی بیان کرد: با خون شهید سلیمانی، ستم پیشگی آمریکائی ها و خوی تروریستی آن ها و زیر پا گذاشتن قوانین بین الملل برای عالم روشن شد و از سوی دیگر پایه های دوستی ملت ایران و عراق استوار تر و با همبستگی، محور مقاومت تقویت شد و عمق یافت.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور تصریح کرد: آمریکائی‌ها، فکر نکنید سلیمانی را نیمه شب ترور کردید و فریاد ها خاموش شد، ملت ایران پیام امام را در پذیرش قطع نامه را به یاد داردف وقتی امام(ره) فرمود خشم خود را در دلها نگاه دارید و روزی این خشم را بر سر مستکبران عالم خالی کنید، خون شهید سلیمانی این خشم را برافروخته کرده است و بر سر شما فرود خواهد آمد.

وی اظهار کرد: به برکت حضور و انسجام ملت بزرگ و محور مقاومت و به برکت خون‌های پاک سلیمانی و همرزمان، اقتداری بی سابقه آفریده شد و برای اولین بار یک کشوری در جهان اسلام جرات این را پیدا کرد که پایگاه‌های نحس آمریکائی‌ها و تروریست های عالم را بزند و با موشک های خدایی خود مورد هجوم قرار بدهد.

آیت‌الله اعرافی افزود: این دستاورد شما ملت ایران و عظمت خون سلیمانی است، با گفتمان اسلام و انقلاب اسلامی، قدرت دفاعی و نظامی ایران تجلی یافت و برای اولین بار آمریکا مستقیم از شما ملت در دفاع از کرامت ایران ضربه شصتی دید که تا تاریخ است آن را فراموش نخواهد کرد.

وی بیان کرد: ترامپ بداند 56 سال قبل امام خمینی(ره) در فیضیه فرمود رئیس جمهور آمریکا بداند منفورترین آدمها در میان ملت ماست،امروز نیز ترامپ بداند و از این قم قهرمان و مراجع بزرگ و رهبری و جوانان غیور بشنود ترامپ و دولتمردان ستم پیشه آمریکا، امروز شما منفورترین آدم ها هستید.

امام جمعه قم گفت: اروپائیان نیز بدانند شما در قصه برجام و هم در جریان شهادت سردار سلیمانی رفوزه شدید، شما نزد ملت ایران و اسلام آبرو نداشتید و امروز کمتر آبرو دارید، کشورهای منطقه بدانند رهبری فرمودند ما با مسلمانان‌های کشورهای به نحوی وابسته دشمنی نداریم، دشمن اصلی ما جای دیگرست، شما خیلی وقتها خوب عمل نکردید اما امروز طرف ما آمریکاست.

وی افزود: شما بدانید هر کشوری در تهاجم به محور مقاومت و ایران قدرتمند همراهی کند، دشمن ماست وگرنه شما دشمن اصلی ما نیستید.

آیت الله اعرافی بیان کرد: به دولت و ملت عراق آفرین می‌گوئیم، راهی که آغاز کردند بسیار روشن است، باید مصوبه‌شان مانند مصوبه مجلس ایران دنبال شود، شما ملت بزرگی هستید و تاریخ بزرگی دارید و از مراجع نجف و بزرگان شیعه و سنی و همه اقوام و ملل عراق انتظار می رود مسیر اخراج آمریکائی ها و بازگرداندن عظمت ملت عراق را دنبال کنند.

وی خاطرنشان کرد: همه بدانند که راه سازش با تروریست‌ها بسته است، دولت‌ها و قدرت‌ها و جریان‌ها در ایران و جهان بدانند با تروریست‌ها نمی‌شود سازش کرد،زبان آنها، زبان زور است و قدرت خارق العاده موشک شما و ایمان جوشان شما می تواند به شما عزت ببخشد.

امام جمعه قم افزود: این راه و گفتمان ایستادگی و مقاومت را دنبال کنید و هنوز زنجیره انتقام از ترور سردار سلیمانی و این جنایت بین المللی تکمیل نشده است، این سیلی اول است این زنجیره مقاومت زمانی به نقطه مطلوب می رسد که سرزمین‌های امت اسلام از حضور پلید جنایتکاران و تروریست های آمریکائی پاک شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

جدیدترین ها