یکشنبه, 11/20/1398 - 17:32

همایش بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی برگزار می‌شود

دبیر همایش بیانیه گام دوم و تمدن نوین اسلامی از برگزار این همایش در روز پنجشنبه هفته جاری خبرداد.

به گزارش کوله بار،حجت‌الاسلام والمسلمین ثنایی امروز 20 بهمن ماه در گفتگو با خبرنگاران گفت: دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم در مواجهه با بیانیه گام دوم، بسته اقداماتی را تعریف کرد از جمله برگزاری یک همایش علمی با هدف تبیین محورهای بیانیه و گفتمان سازی بود.

وی افزود: نگاه سطحی و غیرعمیق و غیر علمی به بیانیه از جمله آسیب‌های مهمی بود که می‌توانست در مواجهه با بیانیه پیش آید. اولین گام در بازخوانی و شناسایی محورهای بیانیه، نگاه علمی به این بندها بود.

مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بیان کرد: این همایش در چهار محور برنامه ریزی شد که محور اول آن تبیین بیانیه است. چیستی و چرایی و چگونگی تحقق بیانیه از دیگر محورهای این همایش بود که در قالب یک کمسیون تخصصی به بحث گذاشته شد.

وی گفت: تحلیل تجربه و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران و ارزیابی وضع کنونی از دیگر کمسیون های این همایش است. محور نهادهای علمی با تاکید بر نقش جوانان در این بیانیه چهارمین محور و کمسیون این همایش را تشکیل می‌دهند.

دبیر همایش بیانیه گام دوم و تمدن نوین اسلامی یادآورشد: خروجی های علمی این همایش از خردادماه تا دی ماه گذشته شامل 3500 صفحه کار علمی است. 76 مقاله پذیرفته و حائر رتبه چاپ شد. 30 نشست علمی و تخصصی نیز در این زمینه برگزار شد که این نشست ها در خصوص محورهای مختلف بیانیه بود. همچنین 3 مصاحبه تخصصی انجام شد.

ثنایی اظهارکرد: مجموعه آثار این همایش در 6 جلد به چاپ رسید که در روز همایش باحضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی می شود.

وی افزود: مراسم اختتامیه همایش در روز پنجشنبه 24 بهمن ماه برگزار می شود که با حضور دکتر سیدعباس صالحی و حجت الاسلام عاملی دبیر کمسیون دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

جدیدترین ها