شنبه, 01/23/1399 - 13:30

گزارشی از اقدامات ضد کرونایی بسیجیان در اصفهان

فرمانده ناحیه مقاومت امام رضا (ع) استان اصفهان به تشریح بخشی از فعالیت گروه های بسیجی و خادمان سلامت در راستای مقابله با گسترش ویروس کرونا در این استان پرداخت.

به گزارش کوله بار،سرهنگ محمد رضایی با اشاره به اینکه ماموریت های پیگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا به چند دسته تقسیم می شود، توضیح داد: روزهای اولیه شیوع کرونا در کشور و در اصفهان شاهد سوءاستفاده سودجوها از موقعیت خاص و احتکار مواد بهداشتی به خصوص ماسک و دستکش را بودیم که بسیجیان با اشرفیت هایی که در محله های اصفهان داشتند بحث اشرافت اطلاعاتی خود را گسترش دادند و نظارت و بازشی از اماکن را داشتند. در این رصد ها  ۴۰۰ هزار دستکش و ۵۰۰۰ لیتر ضدعفونی احتکار شده و غیرمجاز کشف شد.

وی ادامه داد: ۷۲ هزار روز تا کنون  در بحث ضدعفونی در قالب۲۱۰ گروه جهادی فعالیت گندزدایی و ضدعفونی اماکن، معابر، پمپ بنزین، بانک ها، مراکز شلوغ و تجمع و حتی منازل افرادی که به کرونا مبتلا شدند را با هماهنگی بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی انجام شد. همچنین آموزش های لازم برای تهیه و تولید ماسک به کارگاه ها داده و محیط کارگاه ضدعفونی شده است. مواد اولیه توسط جهاد سازندگی تامین و در اختیار بسیجیان داده می شود و تا روز گذشته حدود یک میلیون و ۵۰ هزار ماسک در این کارگاه ها تولید شده است.

فرمانده ناحیه امام رضا (ع) اصفهان تأکید کرد:بخشی از ماسک های تولید شده توسط بسیجیان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی و داروخانه های اصفهان قرار گرفت و بخشی دیگر ماسک توسط پایگاه های بسیج همراه بسته های بهداشتی که  شامل ماسک، مواد ضدعفونی، بروشورهای اطلاع رسانی و مایع دستشویی برای خانواده بی بضاعت توزیع شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

جدیدترین ها