پنجشنبه 1401/05/27
چ, 1400/10/08 - 21:55

نشست راهیان نور مقاومت به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد

نشست راهیان نور مقاومت به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان در سالن کنفرانس سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش کوله بار، نشست راهیان نور مقاومت کرمان به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان و در سالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه با حضور محمدعلی طاهر، ریاست دانشگاه، رضا اسماعیل‌کاخ، فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمان و اسلامی، معاون امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و جمعی از دانشجویان و اصحاب رسانه برگزار شد.

محمدعلی طاهر در ابتدای این نشست گفت: دانشگاه شهید باهنر اولین دانشگاه دارای رشته ادبیات پایداری بوده و سالیانه در همایشی با همکاری بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس برگزار و به شهید حاج قاسم سلیمانی گزارش داده می‌شد و بعد از شهادت شهید پژوهشکده مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی از مجلس شورای اسلامی تایید و در دانشگاه تأسیس شد.

  طاهر با اشاره به همکاری با خادمین موکب یزد در سالگرد شهادت سردار سلیمانی تصریح کرد: امسال نیز حوالی ۳۰۰ نفر اسکان زائر و دعوت از برخی اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های سایر استان‌ها برای حضور در کرمان و زیارت، و برگزاری دومین یادواره شهید پورجعفری و اولین نشست بین‌المللی نخبگان، اساتید و دانشجویان جهان اسلام و محور مقاومت به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان خبر دادند.

اسماعیل کاخ، فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمان نیز از نوشته شدن هفتاد مقاله ارشد و دکتری در استان پیرامون شهید سلیمانی خبر داد و گفت: راهیان نور مقاومت برای اولین بار که سال گذشته به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد امسال با همکاری دانشگاه‌های فرهنگیان و پیام‌نور به صورت کشوری برگزار خواهد شد و با صحبتی که با دکتر جهانی معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی کشور شده‌است قرارشد اردویی به نام شمس نیز در راستای ترویج مکتب شهید برگزار شود. اسلامی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نیز با بیان اینکه امروزه ما با سه نسل همراه سردار، نسل حال حاضر و نسل آینده طرف هستیم که باید با زبان این نسل‌ها آرمان‌های والایی که سر*دار سلی*مانی داشتند، بیان شوند.

وی  در ادامه افزود: ما باید از اکنون نیز برای سال آینده برنامه‌ریزی کنیم تا بتوانیم تأثیرگذاری خود را علاوه بر سطح بزرگسال به سطوح جوانان و نوجوانان نیز افزایش دهیم.

در حاشیه نشست خبری اردوی راهیان نور مقاومت از دانشنامه شهید حاج قاسم سلیمانی که سال ۱۳۷۴ در رشته علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری از دانشگاه شهید باهنر کرمان در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده‌بودند، رونمایی شد.

افزودن دیدگاه جدید

درباره متن فرمت

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.