سه شنبه 1400/09/09
سه شنبه, 1400/01/17 - 12:03

گرامیداشت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی برگزار می‌شود

ویژه برنامه‌های هفته فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی و گرامیداشت سالروز شهادت سیدشهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی روز جمعه ۲۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ در دانشگاه سوره برگزار می‌شود.

به گزارش کوله بار، یوسف خجیر معاون پژوهشی دانشگاه سوره با اشاره به فرارسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار داشت: همزمان با سالروز شهادت سیدشهیدان اهل قلم سیدمرتضی آوینی و بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی دانشگاه سوره از روز ۲۰ تا ۲۵ فروردین‌ماه، برنامه‌های ویژه‌ای را برگزار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این برنامه‌ها ترویج هنر انقلاب، بازتاب توانمندی فرهنگی و هنری دانشگاه سوره، اعضای هیأت علمی، استادان، دانش آموختگان و دانشجویان است.

خجیر در رابطه با چگونگی برگزاری این ویژه برنامه‌ها افزود: ویژه برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامیداشت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی از روز جمعه ۲۰ فرودین‌ماه آغاز می‌شود و تا روز چهارشنبه ۲۵ فرودین‌ماه ۱۴۰۰ نیز ادامه دارد؛ این ویژه برنامه به دو صورت حضوری و مجازی نیز در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: ویژه برنامه‌های حضوری اجراهای محیطی و پرفورمنس در متروی شادمان، انقلاب و تئاتر شهر را در روزهای جمعه، شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه ساعت ۱۳ الی ۱۹ را در بر می‌گیرد و همچنین نمایش فیلم مستند در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه ساعت ۸ الی ۱۰ در سالن سینمای دانشکده هنر سوره برگزار می‌شود.

خجیر با بیان اینکه ویژه برنامه‌های مجازی هفته هنر انقلاب اسلامی شامل ۲۷ برنامه متفاوت در هفته می‌شود گفت: نخستین ویژه برنامه‌های مجازی هفته هنر انقلاب اسلامی از روز شنبه ۲۱ فرودین ماه ساعت ۱۰ الی ۲۱ آغاز شده و به مدت ۵ روز تا روز چهارشنبه ۲۵ فروردین ماه ادامه دارد؛ برنامه‌های روز شنبه شامل نشست‌های معمار، جامعه و معماری در تمدن نوین اسلامی، حیات موسیقایی شهید آوینی و موسیقی در حوزه هنری انقلاب اسلامی و آسیب‌شناسی متن‌های نمایشی تولید شده دربارۀ رویدادهای سیاسی تاریخ ایران پس از انقلاب، از منظر مؤلّفه‌های دراماتیک می‌شود.

وی ادامه داد: در روز یکشنبه نیز نشست‌هایی با موضوعات انقلاب و سینما (سینمای مستند فلسطین و نقش آن در مقاومت انقلابی)، تحول فیلمبرداری سینمایی پس از آن انقلاب اسلامی، تصویر استعمارستیزی در ژانر تاریخی سینمای ایران ، پنل گفت و گویی انقلاب اسلامی و سینمای ایران، میزگرد عرّفی و تحلیل رمان‌های برگزیدۀ تاریخ ادبیات دفاع مقدّس از منظر مؤلّفه‌ها و ساختارهای دراماتیک، با هدف شناخت ظرفیت‌‌های نمایشی این آثار برای اقتباس، نشست مروری بر چهار دهه نقاشی انقلاب و نشست و میزگرد تخصصی: "کارتون انقلابی و انقلاب کارتون" (بررسی سیرتطور کارتون انقلاب و جنگ تحمیلی در ایران از سال ۱۳۵۶ تا ۱۳۶۰) و ارائه‌ی کارتون‌های انقلاب برگزار می شود.

معاون پژوهشی دانشگاه سوره در رابطه با ویژه برنامه‌های روز دوشنبه و سه‌شنبه افزود: نشست جستاری بر جشنواره‌های عکاسی پس از انقلاب اسلامی ایران، بازخوانی پایان نامه کارشناسی ارشد عکاسی دانشگاه سوره با عنوان  واکاوی روایت تصویری ساسان مویدی از بمباران های تهران در زمان جنگ تحمیلی با رویکرد نشانه شناسی اجتماعی، نشست تأثیرات انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی بر عکاسی مستند ایران، نشست نقد آثار انیمیشن دانشجویی با موضوعات  انقلاب، جنگ و دفاع، نشست وضعیت نمایشنامه نویسی کودک و نوجوان پس از انقلاب اسلامی، نشست تحلیل جایگاه جشنواره ها در سینمای پس از انقلاب، نشست نقد آثار انیمیشن دانشجویی با موضوعات انقلاب، جنگ و دفاع، نشست بهاران خجسته باد موسیقی انقلاب و سیر تحول آن و نشست تجلی آرمان های انقلاب اسلامی از منظر هنرهای سنتی و صنایع خلاق نیز طی این دو روز برگزار می شود.

وی در ادامه افزود: ویژه برنامه‌های روز چهارشنبه نیز شامل برنامه همگامان گرافیک انقلاب، رستاخیز حج در عکس‌های کمال‌الدین شاهرخ، نشست چالش‌های عمده انقلاب اسلامی در برخورد باهنرهای ارتباط بصری  تعاملی و جشنواره تئاتر فجر و تئاتر انقلاب و نشست  مروری بر چهار دهه دیوارنگاری انقلاب می شود.

شایان ذکر است: بخش مجازی ویژه برنامه ها علاوه بر نشست ها نمایشنامه خانی و پخش فیلم اجراهای دانشجویان نمایش عروسکی را نیز در بر می‌گیرد.

 خجیر در پایان خاطر نشان کرد: علاقه‌مندان می توانند جهت شرکت در ویژه برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامیداشت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی وارد لینک های زیر شوند:

http://sibad.soore.ac.ir/v/show/artweek

http://sibad.soore.ac.ir/v/show/artweek2

افزودن دیدگاه جدید

درباره متن فرمت

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.