سه شنبه 1401/09/15
ج, 1401/02/16 - 14:27

یادمان شهدای "بازی‌دراز" نشان‌دهنده وحدت شیعه و سنی در کرمانشاه است

معاون سازمان اردویی و گردشگری سپاه استان کرمانشاه با بیان اینکه یادواره شهدای بازی‌دراز نشان‌دهنده وحدت شیعه و سنی در کرمانشاه است گفت: ۳۰۰ زائر از استان کردستان به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شده‌اند.

به گزارش کوله بار، با افتتاح راهیان نور غرب کشور، کاروان‌های مختلفی از سراسر کشور و از اقشار مختلف مردمی اعم از دانشجویان، دانش‌آموزان، بسیجیان، کارمندان، کارکنان نهادهای دولتی و غیردولتی برای زیارت یادمان‌های مختلف دفاع مقدس در مناطق عملیاتی غرب کشور به این مناطق اعزام شدند تا بتوانند با زیارت از یادمان‌ شهدای عملیات بازی‌دراز و بازدید از دستاوردهای به جامانده دفاع مقدس با فرهنگ حماسه و پایداری و مقاومت بیشتر آشنا شده و با روایتگری حوادث آن دوران فرهنگ مقاومت نیز به نسل جدید انتقال یابد.

از جمله کاروان‌هایی که به این مناطق اعزام شدند تا از یادمان‌های دفاع مقدس بازدید کنند؛ کاروان زائران اهل سنت بودند که استقبال بی‌نظیری در میان‌شان اتفاق افتاد.

معاون سازمان اردویی و گردشگری سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با اشاره به وحدت شیعیان و برادران اهل تسنن در مراسم صعود سراسری به ارتفاعات عملیات بازی‌‌دراز گفت: استان کرمانشاه دارای اقلیت‌های مذهبی است که تاکنون وحدت آنها به خوبی حفظ شده است.

سرهنگ عزیزی با بیان اینکه زائران اهل‌سنت از شهرستان‌های روانسر، پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی در این یادمان حضور دارند عنوان کرد: یک کاروان 300 نفره زائر از استان کردستان به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند.

سردار مسعود قنبری جانشین فرماندهی سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به افتتاح راهیان نور غرب کشور و مراسم گرامیداشت شهید شیرودی، یادواره شهدای بازی‌دراز گفت: مراسم صعود به ارتفاعات بازی‌دراز امروز ساعت 7:30 صبح با رمز یا زهرا سلام الله علیها انجام شد و موکب‌ها و ایستگاه صلواتی در مسیر مستقر صعود به زائران خدمت کردند.

فاطمی مدیر اردوگاه‌های سازمان گردشگری سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اسکان زائران راهیان‌نور غرب کشور گفت: اردوگاه توحید در مسیر ورودی شهر کرمانشاه، اردوگاه شهید دکامی، در مسیر خروجی شهر یک اردوگاه با ظرفیت 270 نفر زائر، ایستگاه صلواتی قره قلاغ برای خدمات‌دهی به زائران فراهم شده است.

وی با بیان اینکه 12 هزار نفر از زائران از استان‌های سراسر کشور و 15 هزار زائر نیز از کرمانشاه برای بازدید از مناطق عملیاتی بازی‌دراز اعزام شده‌اند بیان کرد: در شهرستان‌های دالاهو، گیلانغرب، سرپل‌ذهاب و قصرشیرین تمامی مساجد برای اسکان زائران کاروان‌های راهیان‌نور آماده بود و در شهرستان سرپل‌ذهاب یک اردوگاه برای اسکان زائران خدمات ارائه کرد.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

درباره متن فرمت

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.
پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)
Answer this question to verify that you are not a spam robot.