۶۵۰۰ دانش‌آموز قمی به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به سهمیه اختصاص‌یافته به استان قم برای اردوی راهیان نور گفت: سال گذشته نزدیک به ۶ هزار نفر اعزام داشتیم و سهمیه امسال ۶۵۰۰ نفر است.

به گزارش کوله بار، ناصر حمزه‌ای در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به سهمیه اختصاص‌یافته به استان قم برای اردوی راهیان نور اظهار داشت: سال گذشته نزدیک به 6 هزار نفر اعزام داشتیم و سهمیه امسال 6500 نفر است.

به گفته معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با تدابیر انجام‌شده هیچ‌گونه مشکلی در اعزام‌های سال گذشته نداشتیم.

وی ابراز کرد: با توجه به افزایش نرخ هزینه‌هایی که در سال جاری داشتیم با سهمیه 6500 نفر نزدیک به 975 میلیون تومان سهم آموزش و پرورش برای اعزام خواهد بود.

در ادامه حسن صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به فریز 46 قطعه آموزشی در منطقه پردیسان گفت: در کمیسیون ماده 5، تقریباً هر توافقی که شهرداری انجام می‌دهد با نگاه تأمین نیازهای آموزشی است منتهی مشکل خرید زمین و تأمین پول ممکن است بعد از 18 ماه دچار مشکل شود که باید شهرداری در این زمینه تمهیدات لازم را بیاندیشد.

سپس فرماندار قم با بیان اینکه اراضی موردنیاز آموزش و پرورش از دو کانال شورای شهر و شهرداری قم و اداره کل راه و شهرسازی تأمین می‌شود، اظهار داشت: 8 نقطه را آموزش و پرورش اعلام کرده است، ما نیز  لیست را تحویل شورای شهر و شهرداری داده‌ایم و مقررشده اگر مناطق دیگری وضعیت بحرانی دارد را اعلام کنند.

مرتضی حیدری افزود: راه و شهرسازی معتقد است به‌محض واگذاری زمین به آموزش و پرورش مبلغ آن باید پرداخت شود، لیست در اختیار آموزش و پرورش است، 37 نقطه شناسایی‌شده اما آموزش و پرورش این مبلغ را برای پرداخت ندارد.

وی با اشاره به بافت قدیمی منطقه دو قم و کمبود فضای آموزشی این منطقه گفت: در این منطقه زمین به‌ندرت ساخته می‌شود و دیگر زمینی برای تفکیک یا تهاتر نمانده است، در این منطقه تراکم کلاس‌ها به 45 نفر رسیده است.

حیدری با اشاره به مهاجرپذیری شهر قم عنوان کرد: باید برای حل مشکلات آموزشی موجود در منطقه دو و پردیسان فکر شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها