‌اردوهای راهیان نور بهترین فرصت برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید است

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند گفت: اردوهای راهیان نور بهترین فرصت برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید است زیرا نسل جدید مهم‌ترین سرمایه‌های نظام هستند.

به گزارش کوله بار، سرهنگ علی مختاری اظهار داشت: اجرای طرح اردوهای راهیان نور بهترین فرصت برای شناخت بیشتر از دوران دفاع مقدس و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت از نسل قبلی به نسل جدید است.

وی تصریح کرد: طرح راهیان نور برای الهام گرفتن دانش آموزان از رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان اسلام، تجدید عهد و پیمان با آرمان‌های شهداء و مقابله با تهدیدات و تهاجم فرهنگی دشمن اجرا می‌شود.

مختاری افزود: در این اردوها دانش آموزان با الگو برداری از فرهنگ ارزشمند و ناب دفاع مقدس با سلاح بصیرت و خودباوری با دنیای استکبار به سرکردگی آمریکا مقابله می‌کنند.

وی عنوان کرد: نسل جوان مهم‌ترین سرمایه‌های نظام هستند که باید پویا، مقتدر، مبارز، و شهادت‌طلب برای رساندن ایران اسلامی به سر منزل مقصود تلاش کنند.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند با اشاره به هجمه وسیع تبلیغاتی دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: امروز دانش‌آموزان در سنگر علم و دانش نقش بسیار مهمی در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان نظام و انقلاب بر عهده دارند.

مختاری از اعزام 180 نفر از دانش آموزان نهاوندی به اردوی راهیان نور خبر داد و گفت: هفته آینده 180 نفر از دانش آموزان دختر شهرستان نهاوند به اردوی راهیان نور جنوب کشور اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به ضرورت آشنایی نسل جوان و نوجوان امروزی با واقعیات، اتفاقات، عملیات و خاطرات دوران هشت سال دفاع مقدس، تاکید کرد: این اقدام در راستای آشنایی دانش آموزان با فرهنگ جهاد و شهادت و انس بیشتر و تجدید پیمان نسل جوان با شهدا صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه این کاروان در هر اتوبوس از روحانیون و روایت‌گران جنگ تحمیلی برای انتقال فرهنگ ایثار، شهادت و از خودگذشتگی شهدا استفاده ‌می‌شود، افزود: طی سال 98 در مرحله اول 74 نفر از دانش آموزان به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند و این برنامه دومین مرحله اعزام راهیان نور خواهد بود.

مختاری ادامه داد: این دانش‌آموزان که همگی از آموزشگاه‌های واحد خواهران دوره متوسطه هستند در قالب چهار دستگاه اتوبوس و به مدت سه روز از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید خواهند کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها