یکشنبه 1399/07/20 - 12:50

تصویر دفاع مقدس| دشت «رهایی»

رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس برای عبور سایر رزمندگان، پای خود را روی هوای نفس خود گذاشته و با افتادن بر مین‌ها، خود را پلی برای عبور سایر رزمندگان می‌کردند.

به گزارش کوله بار، روزهای  هشت سال دفاع مقدس سراسر خاطره است، خاطره‌هایی که بعضاً اشک را از چشم سرازیر می‌کند. روزهایی که مردان و زنان غیور با دست‌های خالی در برابر رژیم سفاکِ تا دندان مسلح بعث، ایستادگی کردند تا نگذارند غرور ملی و انقلاب اسلامی دچار خدشه شود. دستانی که هیچ‌گاه نمی‌توان آنها را از یاد برد.

 عکس‌ها می‌توانند بهترین نمایش‌دهنده، خاطرات باشند، خاطراتی که زبان از بازگو کردن آن عاجز است و قلم برای به تصویر کشیدن آن ناتوان. 8 سال دفاع مقدس سراسر حاصل اتفاقات خوش و ناخوشی است؛ هرچند که ناخوشی‌های آن هم سراسر تجربه بود و رستگاری. به همین دلیل خبرگزاری تسنیم در نظر دارد هر روز تصاویری از دفاع مقدس را برای مخاطبان خود به نمایش بگذارد تا لحظه‌ای خود را در آن صحنه نبرد تصور کرده و سختی‌های رزمندگان را یادآوری کنیم و بدانیم که چه کسانی با خون خود درخت انقلاب اسلامی را آبیاری کردند تا این درخت تنومند در اختیار ما باشد.

تصویر زیر از خوزستان؛ شمال چزابه؛ منطقه عملیاتی والفجر مقدماتی در بهمن ماه سال 1361 از موانع میدان مین دشمن ثبت شده‌است. میدانی که برخی از رزمندگان برای عبور از آنها، پای روی هوای نفس خود می‌گذاشتند و خود را پلی برای عبور سایر رزمندگان می‌کردند. حال شما دشتی را می‌بینید که دلیل «رهایی» خیلی از رزمندگان بود. دنیا، زن و فرزند، تعلقات و غیره را پشت سر گذاشته و پای را در «دشت رهایی» می‌گذاشتند. این تصویر از کتاب عکاسان جنگ و علی فریدونی می‌باشد. دفاع مقدس

 

 

 

منبع: تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)

جدیدترین ها