چهارشنبه 1399/08/14 - 12:26

قم به عنوان قطب تور‌های راهیان نور معرفی می‌شود/ احداث خانه موزه شهید شفیعی

ابوالقاسم مقیمی از ایجاد تمهیدات برای معرفی قم به عنوان قطب تور‌های راهیان نور و احداث خانه موزه شهید محمدرضا شفیعی خبر داد.

به گزارش کوله بار،  «ابوالقاسم مقیمی» مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم در جلسه کمیته رسانه کنگره شهدا در سالن جلسات حوزه شهردار اظهار کرد: این سازمان در خصوص مباحث کنگره اعتبارات خوبی را برای مجموعه برنامه‌های ایثار و شهادت علاوه بر اعتبارات سال‌های گذشته اختصاص داده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم با اشاره به برگزاری جلساتی با مجموعه گروه‌های حوزه ایثار و شهادت، افزود: رویکرد کلی فعالیت‌ها در حوزه ایثار و شهادت، فرهنگ شهروندی و عفاف و حجاب متمرکزشده است.

مقیمی با اشاره به برگزاری پویش «روضه شهید، منزل شهید» در ماه محرم امسال، تصریح کرد: این پویش کاملاً به‌صورت یک پویش ملی درآمد و موردتوجه همه فعالین گروه‌های حوزه ایثار و شهادت در شهر‌های مختلف قرارگرفته و در کل کشور این حرکت مورد تقدیر قرار گرفت.

وی با اشاره برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع ایثار و شهادت تأکید کرد: استقبال خیلی خوبی از این مسابقه شده است و با اینکه در مراحل انتهای برگزاری هستیم از شهر‌های مختلف کشور درخواست این کتاب را دریافت می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم با اشاره به برنامه ساخت خانه موزه شهید شفیعی، خاطرنشان کرد: منزل شهید شفیعی تملک شده و از ۱۰ مهر تحویل ما شده و مطالعات در حال انجام است که خانه موزه شهید شفیعی احداث شود.

مقیمی با اشاره به توجه ویژه مردم به این شهید، تصریح کرد: در همین زمان کوتاهی که خانه شهید شفیعی تملک شده است از سراسر کشور تماس‌هایی به منزل ایشان برای گرفتن تبرکی داشته‌ایم و امیدوار هستیم که هرچه زودتر این خانه به‌عنوان خانه موزه بازگشایی شود تا مردم بتوانند دوباره به خانه شهید شفیعی رجوع کنند.

وی از طی مراحل پایانی خانه موزه شهیدان زین‌الدین هم خبر داد و افزود: از تمام خانه موزه‌های سطح کشور پیش از این بازدید شد، ۹۰ درصد مصاحبه‌ها و المان‌سازی‌های خانه موزه شهید زین‌الدین انجام‌شده است و امیدوارم بتوانیم افتتاح خانه موزه را به سالگرد شهادت شهید زین‌الدین برسانیم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم به طرح اهدای خون با نیت شهدا با کمک سازمان انتقال خون هم اشاره کرد و گفت: یادواره سردار شهید کریمی از مجموعه یادواره‌های سرداران شهید برگزار می‌شود و دو کتاب در مورد شهید کریمی مراحل پایانی خود را طی می‌کنند؛ یک فیلم در رابطه با زندگی این شهید هم در حال ساخت است و یک نمایشگاه از آثار شهید کریمی هم در حال برگزاری است.

مقیمی با اشاره به نام‌گذاری شوارع با نام شهدا، تصریح کرد: با حمایت شورای اسلامی شهر ۴۰ کوچه با نام شهدا به صورت هم‌زمان پلاک‌کوبی می‌شود.

وی به برگزاری تور‌های دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی بر آن است که قم را به‌عنوان یکی از قطب‌های تور‌های راهیان نور مطرح کنیم.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)

جدیدترین ها