چهارشنبه 1399/08/14 - 12:32

راهیان نور بستری برای گسترش فرهنگ شهادت است

مسوول سازمان اردویی گردشگری و راهیان نور سپاه بیت المقدس کردستان گفت: راهیان نور ظرفیت و بستر مهمی برای گسترش فرهنگ جهاد و شهادت و انتقال آن به نسل جوان است.

به گزارش کوله بار،  فرهاد غلامی پیش از شیوع کرونا ۳۰۰ هزار نفر در سال از  مناطق یادمان شهدای کردستان بازدید می‌کردند که موقتا این بازدیدها متوقف شده است. 

وی افزود: سنوات گذشته عاشقان شهدا پای برهنه به یادمان‌های کردستان می‌آمدند تا با شهدا و خدای شهدا ارتباط بگیرند.

غلامی با بیان اینکه با گذشت ۴١ سال هنوز شاهد مظلومیت شهدا هستیم اضافه کرد: دشمن با تمام توان خود وارد شده و می‌خواهد این فرهنگ عاشورایی و شهادت طلبی را از ما بگیرد.

وی با اشاره به اینکه شهدا کمک کرده‌اند توطئه‌های دشمن نقش بر آب شود یادآور شد: دشمن در فضای مجازی و حقیقی به دنبال گرفتن این فرهنگ است اما هر روز این فرهنگ گسترش می‌یابد و امروز می‌بینیم شهدای مدافع حرم، امنیت و امر به معروف در جامعه سر بر می‌آورند.

غلامی تاکید کرد: بسیاری از شهدا از همین نقاط یادمانی ارتباط معنوی خود را آغاز کردند و امروز مکتب شهادت ادامه دارد. 

وی با بیان اینکه هر وجب این منطقه آغشته به خون شهدا است افزود: در کردستان با شروع انقلاب اسلامی دشمن به مبارزه با فرهنگ انقلاب و کاشتن تخم نفاق و نفرت پرداخت. 

غلامی اظهار داشت: در این منطقه در دو جبهه با دشمن بعثی و دشمنان داخلی در جنگ بودند و امروز هم در کردستان بعد از ۴١ سال هنوز شهید می‌دهیم و مردم کردستان همچنان ایستاده‌اند و برای جمهوری اسلامی جانفشانی می‌کنند. 

استان کردستان دارای یک هزار نقطه یادمانی است که زائران از ۲۰ نقطه آن بازدید می کنند.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)

جدیدترین ها