چهارشنبه 1399/09/26 - 12:57

تشکیل 23 کاروان برای راهیان نور مجازی دانش آموزی استان کرمان

بعد از پایان و نابودی ویروس کرونا شهر کرمان و مزار شهید حاج قاسم سلیمانی خود میزبان کاروان های راهیان نور خواهد بود.

به گزارش کوله بار، روح الله نیکخواه مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه ثارالله استان کرمان در گفتگو با خبرنگار کوله بار گفت: از زیرساخت هایی که آموزش و پرورش برای دانش آموزان ایجاد کرده کلاس آمادگی دفاعی را کلید زدیم و در راهیان نور مجازی دانش آموزی هر شهرستان را یک کاروان در نظر گرفتیم که در مجموع ۲۳ کاروان می شود و برای هر کاروان یک مسئول قرار دادیم که اعضای کاروان را عضو کانال در فضای مجازی می کند که در این کانال ها محتوای مناسب  با دانش آموزان در خصوص دفاع مقدس و راهیان نور ارائه می‌شود که از جمله میتوان به کلیپ، مستند کوتاه، عکس نوشته، وصیت نامه شهدا و ... اشاره کرد که مسئولین هم در کانال ها حضور دارند و محتوا را مورد برسی قرار می دهند البته در استان کرمان محوری کار راهیان نور بر مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی است و مزارمطهر شهید بزرگوار، باغ موزه دفاع مقدس که به دست خود ایشان ساخته شده، بیت الزهرا  که منزل شخصی ایشان بوده و وصیت نا مه شهید حاج قاسم مورد توجه است و در مرحله بعد یادمان های دفاع مقدس در برنامه ها پیگیری می شود.

نیکخواه در خصوص کلاس آمادگی دفاعی دانش آموزان  افزود: ما از تمام وقت کلاس آمادگی دفاعی دانش آموزان استفاده میکنیم حتی برای مقاطع تحصیلی که کلاس آمادگی دفاعی ندارند نیز از عکس و نقاشی استفاده می کنیم و از مسئولین آموزش و پرورش پیگیر موضوع اضافه شدن درس مکتب حاج قاسم در دروس دانش آموزان هستیم.

نیکخواه در مورد سالروز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: در ستاد ترویج مکتب حاج قاسم برنامه های متنوع و بسیار خوبی به مدت ۹ روز از تاریخ ۱۰/۱۰ /۹۹ تا 18/10/99 تدارک دیده شده که ریز برنامه ها از طریق ستاد اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به روایتگری که برای راهیان نور مجازی دانش آموزی انجام می شود افزود: بیشتر روایتگری ها از باغ موزه دفاع مقدس کرمان انجام میشود که فضای مناسبی برای این کار است که هم به صورت لایو و هم برنامه تولیدی انجام می شود و مکان بعدی گلزار شهدا بخصوص مزار شهید حاج قاسم سلیمانی و یادمان های دفاع مقدس است.

نیکخواه خصوص کیفیت برنامه ها و روایتگری ها گفتاطاق فکری در خصوص روش ها و چگونگی اجرای راهیان نور مجازی دانش آموزی با کارشناسان آموزش و پرورش تشکیل دادیم محتوای تولید شده را مورد برسی قرار می دهیم و از برنامه ها و روایتگری ها مسابقه برگزار می گردد و از نظر دانش آموزان نیز استفاده می شود. برای ما اثرگذاری اهمیت زیادی دارد و اگر کار ما کیفیت لازم را نداشته باشد اثربخشی آن هم مشخص نیست و کار بیهوده انجام شده است.

وی در پایان افزود: بعد از پایان و نابودی ویروس کرونا شهرکرمان و مزار شهید حاج قاسم سلیمانی خود میزبان کاروان های راهیان نور خواهد بود و همین حالا نیز مشتاقان و علاقه مندان زیادی پیوسته بر مزار شهید حاج قاسم حاضر می شوند.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)

جدیدترین ها