سه شنبه 1399/11/28 - 13:26

سفر مجازی بیش از ۳ میلیون دانش‌آموز به مناطق عملیاتی دفاع مقدس

علیرضا کاظمی گفت: امسال به دلیل محدودیت‌های کرونا راهیان نور به شکل هر سال برگزار نشد، اما توانستیم بیش از ۳ میلیون دانش آموز را در فضای راهیان نور توسط فضای مجازی قرار دهیم.

به گزارش کوله بار، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در برنامه طلوع فجر رادیو انقلاب اظهار داشت: رادیو انقلاب نقش ویژه‌ای در انتقال پیام انقلاب به مردم دارد، یکی از اشکالاتی که در تعلیم و تربیت کشور ما نه تنها در آموزش و پرورش بلکه در تحصیلات عالی و به عبارتی نظام تعلیم و تربیت که از بدو تولد تا دانشگاه را شامل می‌شود این است که نظام تعلیم و تربیتی ما از یک آموزش زدگی رنج می‌برد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: زمانی که ملاک ورود به دانشگاه‌ها صرفا آموزشی و کنکور است تنها دغدغه‌ای که خانواده‌ها دارند قبولی فرزندان خود در این آزمون است، در آموزش سعی داشتیم که سهم آسیب جدی را کمتر کنیم که افزایش تاثیر معدل در قبولی برای این کار بود.

کاظمی ادامه داد: ذات فعالیت‌های پرورشی اختیاری بودن آن است و اگر این فعالیت‌ها جذاب شوند از استقبال بیشتری برخوردار خواهند بود، ذائقه‌های هر فرد برای فعالیت در مسائل پرورشی بسیار متنوع است.

وی با بیان اینکه امسال به دلیل محدودیت‌های کرونا راهیان نور به شکل هر سال برگزار نشد، تصریح کرد: پیش از این در سال‌های گذشته جهت اعزام به اردوی راهیان نور می‌توانستیم نهایت برای ۳۵۰ هزار نفر برنامه‌ریزی کنیم، اما امسال توانستیم بیش از سه میلیون دانش آموز را در فضای راهیان نور توسط فضای مجازی قرار دهیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: جهت گرامیداشت دهه فجر در بستر شبکه سراسری شاد برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده بود که مورد استقبال نیز قرار گرفت، روزانه بیش از ۱۲ میلیون کاربر از شبکه سراسری شاد بهره‌مند می‌شوند.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)

جدیدترین ها