سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.
شنبه 1402/12/12
س, 1402/01/08 - 13:58
نماینده مردم ملایر در مجلس در گفتگو با کوله بار:

راهیان نور می‌تواند بازگو کننده سبک زندگی نسل دوران جنگ برای نسل امروزی باشد

نماینده مردم ملایر در مجلس با بیان اینکه راهیان نور می‌تواند بازگو کننده سبک زندگی نسل دوران جنگ برای نسل امروزی باشد، فرهنگ ایثار و شهادت را فرهنگی اثرگذار در تربیت نسل امروزی توصیف کرد.

هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با کوله بار با اشاره به اثرگذاری اردوهای راهیان نور بر ذهن و اندیشه جوانان گفت: مسئله راهیان نور یکی از مسائل مهم و نیاز امروز نسل جوان است و نمی‌توان به سادگی از این مقوله گذشت چرا که از نظر  روانشناسی نشان داده شده که رفتارهای انسانها می‌تواند بر روی یکدیگر اثرگذار باشد و رفتار نسل دوران جنگ آنقدر متفاوت بوده که همچنان بر روی نسل‌های امروزی اثرگذار است و باید شرایطش مهیا باشد که بتوان آن فکر و اندیشه را از نزدیک به جوانان شناساند و سفر به مناطق عملیاتی دفاع مقدس یکی از همین راه هاست.

وی با بیان اینکه رزمندگان دوران دفاع مقدس با نیت پاک و خالصانه، بزرگترین پیروزی را در مقابل دشمن به ارمغان آوردند، افزود: با اینکه کشورهای مختلفی بودند که در دوران دفاع مقدس از رژیم بعث عراق حمایت می‌کردند اما ایمان و عمل صالح و اعتقاد به اسلام در میان رزمندگان ایرانی طوری بود که پیروزی را دست یافتنی می‌دیدند.

بیگی نژاد تاکید کرد: هر رزمنده جدیدی که وارد جبهه می‌شد، بعد از مدتی با این معنویت معطوف می‌شد و رفتارش تغییر می‌کرد و حال و هوای خدایی می‌گرفت و متاثر از جو روحانی بخش و معنوی مناطق عملیاتی دفاع مقدس می‌شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دوران هشت سال دفاع مقدس و مناطق عملیاتی دفاع مقدس باعث تربیت نسل دوران جنگ شدند، ابراز داشت: اخلاص و ایمان به خدا آنقدر در جبهه‌ها موج می‌زد که رزمندگان متاثر از آن می‌شدند و ایمانشان به پیروزی بیشتر می‌شد و ایثار و از خودگذشتگی آنقدر موج می‌زد که باعث رقم خوردن حماسه‌های تکرار نشدنی در دوران دفاع مقدس شد.

وی افزود: معنویت جبهه‌ها آنقدر زیاد بود که رزمندگان زمانی که برای مرخصی به شهرهای خودشان باز می‌گشتند، دوباره دوست داشتند که در جبهه‌ها حاضر شوند چرا که این مکان برایشان جذابیت خاصی داشت و جبهه که از آن به عنوان دانشگاه یاد می‌شود، باعث تربیت نسلی شد که همچنان از آن نسل به نیکی یاد می‌شود و راهیان نور می‌تواند بازگو کننده سبک زندگی آن نسل برای نسل امروزی باشد.

انتهای پیام/

 

افزودن دیدگاه جدید

درباره متن فرمت

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.