سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.
سه شنبه 1403/03/01
ش, 1402/01/12 - 02:04
مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه:

بیش از ۳۸ هزار نفر از کرمانشاه با خودرو شخصی عازم مناطق عملیاتی شدند

مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: در ایام نوروز امسال بیش از ۳۸ هزار نفر از شهروندان استان با خودروهای شخصی خود در قالب راهیان نور از مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور بازدید کردند.

به گزارش کوله بار، «یونس عزیزی» اظهار کرد: این تعداد با مراجعه به مراکز راهیان نور نواحی مقاومت بسیج شهرستان ها اقدام به ثبت نام برای سفر به مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور کرده بودند.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه دارای ۲ اردوگاه در استان خوزستان برای میزبانی از زایران راهیان نور این استان است افزود: اسکان زایرانی که از این طریق برای حضور در مناطق عملیاتی ثبت نام کرده اند در این اردوگاه ها کاملا رایگان است.

مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه یادآور شد: در ایام نوروز امسال در مجموع تاکنون ۱۷ هزار و ۹۱۲ نفر از این طریق به مناطق عملیاتی غرب کشور و ۲۰ هزار و ۸۷۶ نفر نیز به مناطق عملیاتی جنوب کشور سفر کرده اند.

سرهنگ عزیزی با بیان اینکه استان کرمانشاه استانی است که در بحث راهیان نور هم میزبان است و هم اعزام کننده، اضافه کرد: در ایام نوروز امسال نیز همچون سال های گذشته برنامه ریزی شده است که تمام یادمان های شهدای استان به صورت کاملا فعالانه پذیرای دیدار زایرانی از اقصی نقاط کشور باشند.

وی اضافه کرد: در ایام نوروز امسال ۲۲۰ هزار نفر در قالب راهیان نور و مسافران نوروزی با سفر به استان کرمانشاه از هشت یادمان شامل یادمان بین المللی مرصاد، شهدای ۲۶ مرداد پاوه، مطلع‌الفجر گیلانغرب، شهید بهشتی قصرشیرین، بازی‌دراز، بانه دار، شهید شیرودی و ابوذر بازدید کردند.

سرهنگ عزیزی اظهار کرد: در میان یادمان های شهدای استان، یادمان بین المللی مرصاد با ۱۵۰ هزار نفر، بیشترین تعداد بازدیدکننده را در این ایام به خود اختصاص داده است.

گفتنی است، استان کرمانشاه جزو یکی از مقاصد مهم اردوهای راهیان نور کشور است به طوری که در یک سال گذشته این استان پذیرای ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار زایر بوده است.

این استان با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق هشت سال درگیر جنگ بود به طوریکه در دوران دفاع مقدس ۹ هزار و ۸۰۰ شهید و بیش از ۲۰ هزار جانباز را تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

هشت سال جنگ تحمیلی در استان کرمانشاه آغاز و در این استان نیز به پایان رسید.

افزودن دیدگاه جدید

درباره متن فرمت

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.