بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با کوله بار:

راهیان نور می تواند روحیه شهادت طلبی را در جوانان امروزی تقویت کند/پیروی از شهدا را در عمل ثابت کنیم

معصومی با بیان اینکه راهیان نور می تواند روحیه شهادت طلبی را در جوانان امروزی تقویت کند، گفت: مسئولان باید پیروی از شهدا را در عمل ثابت کنند.

پروانه معصومی بازیگر سریال “یوسف پیامبر(ع)” در گفتگو با کوله بار با اشاره به اینکه جشنواره سرزمین نور بازگو کننده دیده ها و شنیده های زائران راهیان نور است،گفت: جشنواره سرزمین نور باعث ثبت هنر و خلاقیت زائران راهیان نور می شود و نیاز است که این جشنواره با تبلیغات وسیع تر، خودش را به مخاطبین عام و خاص معرفی کند.

 
وی ادامه داد: برگزاری این جشنواره قطعا اهداف مختلفی از جمله بیان واقعیت ها و ناگفته های دوران دفاع مقدس، معرفی و انعکاس مناسب ادبیات ناب و عمیق دفاع مقدس به لایه های مختلف جامعه و … را به دنبال دارد و برای رسیدن به هدفشان نیاز به رسانه ای شدن و حمایت مسئولان دارند.

 
معصومی ادامه داد: زائران راهیان نور با حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس می توانند از نزدیک شاهد رشادت ها و سختی های شهدای دوران دفاع مقدس باشند و یقینا حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس می تواند آنها را به نسلی که تا پای جان از این مرز و بوم دفاع کردند، پیوند دهد و قطعا پیوند نسل امروز با نسل دیروز، می تواند گنجینه ای بسیار با ارزش همچون روحیه شهادت طلبی و شجاعت را در جوانان امروزی تقویت کند و این دقیقا آن چیزی است که دشمن از ان هراس دارد و تلاش می کند که این فرهنگ را از ما بگیرد و فرهنگ غربی را به ما تزریق کند اما فرهنگ شهادت مهمترین ابزار برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.
این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه جوانان ما نیاز دارند که نسبت به گذشته و تاریخ خودشان اطلاعات کافی را داشته باشند،خاطرنشان کرد: جشنواره های دفاع مقدس می توانند در میان جوانان امروزی انگیزه ایجاد کنند که به سمت خلق آثار با موضوع راهیان نور و دفاع مقدس بروند و قطعا هر چقدر که جوانان ما شور و علاقه بیشتری برای کشف استعدادهایشان در زمینه خلق اثار ادبی و هنری نشان دهند، فرهنگ دفاع مقدس هرگز فراموش نخواهد شد.

 
وی در پایان با بیان اینکه پیروی از خط شهدا فقط نباید در کلام خلاصه شود، تصریح کرد: امیدوارم که مسئولان فرهنگی کشورمان که همیشه در سخنانشان، خود را مدیون شهدا معرفی می کنند، در عملشان هم از خط شهدا پیروی کنند و موجب شوند که فرهنگ شهدا به نسل های امروزی منتقل شود.
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها