سه شنبه 1398/10/10 - 16:27
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

راهیان نور همانند قصص قرآنی، چراغ راه هدایت آیندگان خواهد بود/ اقدام مناسب قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج در تشکیل هیئت اندیشه ورز

حجت الاسلام حاجی صادقی گفت: راهیان نور همانند قصص قرآنی، چراغ راه هدایت آیندگان خواهد بود و مقام معظم رهبری فرموده اند که راهیان نور یک کار بزرگ فرهنگی و فناوری قدرت نرم برای مقابله با تهاجم فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار کوله بار، سردار یعقوب سلیمانی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج و هیئت همراه متشکل از نمایندگان بسیج طلاب،معاونت فرهنگی بسیج و اعضای ستاد قرارگاه مرکزی راهیان نور با حجت الاسلام حاجی صادقی نماینده  ولی فقیه در سپاه پاسداران دیدار و گفتگو کردند. حجت الاسلام حاجی صادقی در این دیدار،  راهیان نور را معنویت دهنده و بصیرت دهنده دانست و تاکید کرد: حضور مقام معظم رهبری به دفعات در مناطق عملیاتی دفاع مقدس و راهیان نور نشان دهنده این است که آحاد جامعه باید از این فرصت مغتنم و ارزشمند نهایت استفاده را به عمل آورند.

وی ادامه داد: راهیان نور همانند قصص قرآنی، چراغ راه هدایت آیندگان خواهد بود و همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند که راهیان نور یک کار بزرگ فرهنگی و فناوری قدرت نرم برای مقابله با تهاجم فرهنگی همه جانبه دشمنان محسوب می شود و همه موظف هستیم که به ارتقا کمی و کیفی این کار کمک کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه راهیان نور برای بقای انقلاب، نقش و جایگاه بسیار مهمی دارد و باید در نظام برنامه ریزی فرهنگی کشور نهادینه شود، افزود: توانمندسازی و آموزش مستمر دست اندرکاران راهیان نور به خصوص راویان، مبلغین، خادمین شهدا، مدیران کاروان ها و ...از جمله کارهای لازم و ماندگار است و مجموعه نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه با تمام ظرفیت ها و امکانات در این مقوله به کمک قرارگاه مرکزی می آید و حتی این آمادگی را دارد که بسیاری از دوره های آموزشی و عقیدتی سپاه را در استان های میزبان راهیان نور اجرا کند.

وی ضمن قدرشناسی از ایجاد هیئت اندیشه ورزی در قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج گفت: بایستی در تمام برنامه های فرهنگی بسیج، هدفمند عمل کنیم و لازمه هدفمند بودن، این است که به اندازه کافی کار کارشناسی و مطالعه و استفاده از خرد جمعی قبل از اجرای کارها و برنامه ها انجام صورت پذیرد.

حجت الاسلام حاجی صادقی با طرح این سوال که چگونه می شود کارهای ما اثربخش باشد، پاسخ به این این گونه سوال ها را از وظایف هیئت های اندیشه ورز در سپاه و بسیج برشمرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج هر ساله تلاش کند که برنامه های جدیدی را در راهیان نور اجرا کند و یقینا اجرای برنامه های اجتماعی در راهیان نور هم در حوزه رفع محرومیت ها و کمبودهای مردم استانهای میزبان به خصوص گرفتاران در بلایای طبیعی همچون سیل و هم تسکین آلام و دردهای روحی و روانی از محرومیت ها و حوادث غیرمترقبه و... موثر است.  

وی در ادامه با توجه به اهمیت راهیان نور و تاثیرگذاری آن بر اقشار مختلف جامعه، گفت: علاوه بر اقشار و عموم مردم، رفتن به سفر راهیان نور برای همه پاسداران از جمله فرماندهان، مسئولان و مدیران سپاه و بسیج ضروری است و برنامه ها و تدابیر لازم برای تحقق این برنامه به زودی اتخاذ خواهد شد.

حجت الاسلام حاجی صادقی در پایان وعده داد که همچون سال های گذشته در ایام منتهی به نوروز 99 هم در مناطق عملیاتی دفاع مقدس حضور پیدا خواهد کرد و از همه فرماندهان و مدیران ارشد سپاه و بسیج و دستگاه های کشور هم دعوت نمود که سفر معنوی و پر خیر و برکت راهیان نور را تجربه کنند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)

جدیدترین ها