عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین مطرح کرد:

اقدام عملی در اقتصاد مقاومتی؛ راهکار مقابله با تهدیدها

یک عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین معتقد است که اقدام عملی در زمینه اقتصاد مقاومتی می‌تواند ملت ایران را در مقابل تهدیدها آسیب‌ناپذیر کند.

به گزارش کوله بار، علیرضا خجسته‌پور با اشاره به نامگذاری سال 95 توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار کرد: یکی از چیزهایی که می‌تواند ملت ما را در مقابل تهدیدهای دشمنان آسیب‌ناپذیر کند بهبود اوضاع اقتصادی و اقدام عملی در زمینه اقتصاد مقاومتی است.

 
وی ادامه داد: اگر بتوانیم سیاست اقتصاد مقاومتی را در عمل انجام دهیم یعنی از تولید داخلی حمایت کنیم و تکنولوژی محصولات را در داخل کشور داشته باشیم در آن زمان هیچ کشوری نمی‌تواند جرات تهدید ایران را داشته باشد.
 
وی هم‌چنین گفت:‌ چند سالی است که مقام معظم رهبری موضوع مهم اقتصاد مقاومتی را مطرح می‌کند و بارها فرموده‌اند علاج بسیاری از دردهای کشور پیگیری همین مسأله است. آن‌چه در این سال‌ها به نظر رسیده بیشتر از اقدام عملی صحبت درباره اقتصاد مقاومتی است. اما با حرف زدن کاری پیش نمی‌رود و شاید به همین دلیل است که حضرت آقا تاکید امسال خود را به توصیه برای اقدام عملی در زمینه اقتصاد مقاومتی گذاشتند.
 
این عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین افزود: برای رسیدن به این موضوع به نظر می‌رسد بهترین راهکار اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی است. یعنی اقتصاد دانش‌بنیان، صادرات محور و حمایت از تولید ملی که باید سفت و سخت به این موضوعات پرداخته شود.
 
وی اظهار کرد: البته پرداختن به مسائل سیاست داخلی و خارجی هم مهم است ولی در کل برای مصون ماندن کشور و پیشرفت می‌توان روی اقتصاد تکیه کرد و در اقتصاد مقاومتی خیلی کارها وجود دارد که برای انجام دادن داریم.
 
انتهای پیام/م
ایسنا

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها