تکمیل ۶۰ درصدی مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان

معاون هنری ارشاد لرستان گفت: فرهنگ غنی و دیرینه لرستان آمیخته با رشادت، شهادت و وطن‌پرستی بوده، لذا برای محتواسازی مرکز فرهنگی دفاع مقدس که نماد دلاوری رزمندگان این استان است، فرهنگ بومی بهترین گزینه است.

به گزارش کوله بار، فرید رحمتی در سومین جلسه کمیته هنری، نمایشی و ادبیات دفاع مقدس با اشاره به فرهنگ و کالبد غنی دفاع مقدس، گفت: زبان شیوا و ماندگار هنر، بهترین راه انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل سوم انقلاب و جامعه است و در راستای محتواسازی مرکز فرهنگی و دانش‌نامه دفاع مقدس باید از تمام توانایی و امکانات موجود برای هرچه بهتر پرداختن به این موضوعات استفاده کرد و این مهم تلاش و همت مسئولین فرهنگی استان را می‌طلبد.

در ادامه این جلسه،مرتضی یوسفیان، معاون هنری اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با اشاره به تکمیل ۶۰ درصدی مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان، گفت: مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان در زمینه‌های هنری، ادبی و نمایشی نیازمند محتواسازی و کار است.

وی افزود: هنرهای تجسمی، تئاترهای دوره‌ای، اسناد و مدارک جنگ بهترین گزینه برای محتواسازی این مرکز هستند و دستگاه‌های فرهنگی استان می‌توانند با استفاده از توانایی‌های خود در تدوین و تهیه این اسناد همت خود رو به کار ببندند.

یادآور می‏‌شود، کمیته هنری، نمایشی و ادبیات دفاع مقدس با اهداف محتواسازی مرکز فرهنگی، دانش‌نامه دفاع مقدس استان و نگهداری و حفظ اسناد مرتبط با دفاع مقدس در جهت انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده تشکیل شده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها