سردار فضلی:

دشمن شناسی بعنوان راهبرد مهم جمهوری اسلامی، کانون توجه دانشگاه‌ها باشد/ راهیان نور، حج بصیرتی است

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: سیره امامین انقلاب و شهدا در دشمن شناسی باید کانون توجه در مراکز علمی و دانشگاهی باشد.

به گزارش کوله بار؛ سردار علی فضلی، جانشین سازمان بسیج مستضعفین شب گذشته در چهارمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه زابل که به همت بسیج دانشجویی در مسجد پردیس دانشگاه برگزار شد گفت: فرماندهان دفاع مقدس همواره در میدان جنگ پیشرو و پیشتاز بودند؛ آنها همواره به نیروهای خود می‌گفتند بیایید و نمی‌گفتند بروید.
 
وی با تأکید بر باز بودن باب شهادت خاطرنشان کرد: صحبت از شهید و شهادت به خاطر این است که ما هم خود را مهیای شهادت در راه خدا کنیم.
 
سردار فضلی اذعان داشت: انقلاب اسلامی در دفاع مقدس به اهداف خود رسید؛ گرفتن ۵۰ هزار کشته و زخمی از عراق و انهدام نیروی دریایی و بسیاری از تجهیزات دشمن گواه این مدعا است.
 
وی به نقش‌آفرینی رزمندگان سیستان و بلوچستان در دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: عزیزان سیستان و بلوچستان در لشکر 41 ثارالله به فرماندهی سردار رشید اسلام قاسم سلیمانی که داغدار پدر بزرگوارشان هستند و از این جهت به ایشان عرض تسلیت داریم، خوش درخشیدند؛ امثال میرحسینی، لکزایی و فارسی جانانه از انقلاب دفاع کردند.
 
جانشین سازمان بسیج مستضعفین راهیان نور را حج بصیرتی دانست و ابراز داشت: خوشا بحال شما که با زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا در راهیان نور و یادواره‌ها در تربیت نیروی تراز انقلاب پیشتاز هستید.
 
وی به بیان عوامل پایداری انقلاب پرداخت و گفت: طبق فرموده امام راحل، قرآن، عترت و مردم سه پایه انقلاب هستند که تا امروز مردم ما در پناه قرآن و عترت در حال دفاع از انقلاب در برابر دشمنان هستند.
 
سردار فضلی با تأکید بر اهمیت حضور شیعه و سنی در کنار هم اظهار داشت: امروز دشمن وحدت ما را نشانه گرفته و اگر مقاومت اسلامی، قوت پیدا کرده به یمن همین مجاهدت‌های وحدت‌آفرین دفاع مقدس است؛ امروز اگر مقاومت در عراق، سوریه، یمن، غزه و لبنان هویت دارد بواسطه درسی است که از دفاع مقدس گرفته شد.
 
وی به بیان لزوم دشمن‌شناسی پرداخت و افزود: از لسان امام شنیدیم که فرمودند: «عزیزان من هرشب به دشمن هجمه کنید، خواب را از چشم او بگیرید و امان ندهید»؛ این بیان امام یک راهبرد است؛ امروز به شدت به دشمن شناسی محتاج هستیم؛ دشمنی که امام از همان ابتدای جنگ فرمودند: «از آمریکایی‌ها که دشمن اصلی هستند غافل نشوید».
 
جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه سیره امامین انقلاب و شهدا در دشمن شناسی باید کانون توجه در مراکز علمی و دانشگاهی باشد ادامه داد: شما افسران جنگ نرم در دانشگاهها باید بدانید که دشمن بدون خونریزی، جنگ نرم را به ما تحمیل کرده است و برای عبور از این مهم، نیاز به مجاهدت و یکدلی داریم.
 
وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی عنوان داشت: در عزای سیدالشهدا(ع) دو نکته برجسته است که اولین آن اقامه عزا و برپایی روضه و اطعام است.
 
سردار فضلی با بیان اینکه امام حسین(ع) اهداف آرمانی داشتند اظهار داشت: احیای امر به معروف و نهی از منکر، برپایی نماز، دشمن ستیزی پایداری و بصیرت افزایی از جمله مهمترین اهداف آرمانی سیدالشهدا است.
 
وی در ادامه به شرح عملیات و خاطرات عملیات والفجر 8 پرداخت و بیان کرد: در والفجر 8 تصرف شهر فاو با اهدافی همچون از کار انداخته ماشین جنگی دشمن، ساقط کردن پایگاه هوایی دشمن و انهدام نیروی دریایی عراق در دستور کار بود.
 
جانشین سازمان بسیج مستضعفین افزود: نه تنها دشمن ما بلکه تمام جهان متحیر مانده بودند که چگونه می‌توان از رودخانه اروند عبور کرد؛ اروندی که در هر ۲۴ ساعت دو بار جزر و دو بار مد داشت و هنگام جزر عمق زیادی ایجاد می‌کرد.
 
وی با اشاره به شروع عملیات پشتیبانی از ام الرساس ابراز داشت: ام الرساس به دلیل نزدیکی به بصره انتخاب شد تا نیروهای دشمن در بصره به سمت فاو حرکت نکنند و رزمندگان دچار مشکل نشوند.
 
سردار فضلی ادامه داد: کار شناسایی بخوبی انجام شد، رزمندگان توجیه شدند؛ قرار بود از بین عراقی ها نفوذ کنیم و خط را بشکنیم؛ این کار به فضل الهی و با توسل به حضرت زهرا(س) صورت گرفت و جزیره فاو تصرف شد.
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها