لزوم استفاده از ابزارهای نوین براساس سلایق نسل جوان در حوزه دفاع مقدس

جانشین سازمان نشر آثار و مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: باید نیازهای امروز جامعه و نسل جوان در حوزه فرهنگ انقلاب اسلامی براساس سلایق و ذائقه
آن‌ها موردتوجه قرار بگیرد لذا استفاده از ابزارهای نوین و قالب‌های بروز لازمه رسیدن به این هدف‌گذاری است.

به گزارش کوله بار، نشست شورای راهبردی سازمان نشر و ارزش‌های مشارکت زنان در دوران دفاع مقدس استان قزوین با حضور نویسندگان، نخبگان و پژوهشگران و بانوان فعال دفاع مقدس در سالن جلسات اداره کل حفظ آثار قزوین برگزار شد.

فاطمه قربان جانشین سازمان نشر آثار و مشارکت زنان در دفاع مقدس، در این نشست با بیان اینکه حفظ ارزش‌های دوران دفاع مقدس از جمله مهم‌ترین وظایفی است که باید موردتوجه همه قرار گیرد، اظهار کرد: جنگ 8 ساله در ظاهر میان ایران و عراق بود اما در حقیقت تمامی دنیای استکبار از دروازه عراق بر علیه ایران اسلامی وارد کارزار شده و جنگی 8 ساله را علیه کشور و ملت ایران تحمیل کردند.

وی افزود: با وجود تحمیل جنگ 8 ساله بلوک شرق و غرب علیه انقلاب اسلامی، ملت ایران به واسطه ولایت مداری، توکل به خداوند متعال، وحدت و یکپارچگی نگذاشت یک وجب از خاک این سرزمین توسط دشمنان غصب شود.

قربان گفت: امروز دشمنان با تغییر رویکرد از جنگ سخت به جنگ نرم و هزینه کردن سرمایه‌های خود در این خصوص تلاش دارند فرهنگ تشیع را انقلاب گرفته و عاملانی را در داخل علیه ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و متناسب با سیاست‌های خود تربیت کنند.

این مسئول ادامه داد: از جمله اقداماتی که دشمن در بستر جنگ نرم انجام می‌دهد توسعه فضای مجازی منفی و ایجاد شبهات در حوزه‌های مختلف است تا بدین‌وسیله باطل را در لباس حقیقت و ارزش در میان نسل جوان رواج دهند.

جانشین سازمان نشر آثار و مشارکت زنان در دفاع مقدس با اشاره به نقش مهم اصحاب رسانه و اهل‌قلم بیان کرد: اصحاب رسانه، هنرمندان و اهالی قلم مسئولیت سنگینی نسبت به دیگران بر عهده‌دارند چرا که تأثیری که قلم بر همگان دارد را بسیاری از مسئولان اجرایی ندارند.

وی با اشاره به باید اهالی هنر و رسانه در راستای جریان سازی و اثرگذاری بیشتر در جامعه و نهادینه کردن فرهنگ دفاع مقدس در میان نسل جوان تلاش خود را مضاعف کنند.

قربان در پایان خاطرنشان کرد: باید نیازهای امروز جامعه و نسل جوان در حوزه فرهنگ انقلاب اسلامی براساس سلایق و ذائقه آن‌ها موردتوجه قرار بگیرد لذا استفاده از ابزارهای نوین و قالب‌های بروز لازمه رسیدن به این هدف‌گذاری است.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست نویسندگان و نخبگان فرهنگی استان به بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود در حوزه دفاع مقدس پرداختند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها