نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با کوله بار:

مراسم اربعین حسینی نماد اتحاد و همدلی شیعیان جهان است/ درسی که مراسم اربعین و حضور میلیونی شیعیان به استکبار می دهد

کوثری با بیان اینکه مراسم اربعین حسینی نماد اتحاد و همدلی شیعیان جهان است، گفت: حماسه اربعین حسینی به جهان نشان می‌دهد که واقعه عاشورا و مکتب امام حسین (ع) از یاد نخواهد رفت.

اسماعیل کوثری نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با کوله بار با اشاره به اینکه حماسه اربعین حسینی، یکی از باشکوه ترین مراسماتی است که توسط شیعیان جهان در کربلا برگزار می شود، گفت: مراسم اربعین حسینی هر ساله برگزار می شود و در طول این چند سال اخیر شاهد استقبال خوب ایرانیان در این مراسم هستیم و علاوه بر آن، شاهد حضور شیعیان سایر کشورهای اسلامی در این مراسم هستیم و می توان گفت که در این مراسم، آنقدر استقبال زیاد است که جای سوزن انداختن نیست و این خود می تواند پیامی برای استکبار باشد که تشیع با یکدیگر اتحاد دارند  و آمده اند تا بگویند که ادامه دهنده راه سالارشهیدان علیه السلام خواهند بود.
وی افزود: امام حسین علیه السلام، حماسه ای را در تاریخ رقم زد که اکنون با گذشت این همه سال، همچنان این حماسه زنده است و واقعا حماسه عاشورا حماسه ای فراموش نشدنی بود که اکنون طعم پیروزی آن را می توان حس کرد، طعمی که نشانگر اتحاد شیعیان و مهم بودن پیام عاشوراست.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: حماسه اربعین حسینی به جهان نشان می‌دهد که واقعه عاشورا و مکتب امام حسین (ع) از یاد نخواهد رفت و می توان گفت که اربعین مناسبت مهم عبادی و سیاسی و در واقع برآیندی از ادامه قیام امام حسین (ع) و عاشورا است و در همین راستا اربعین تنها یک زیارت نبوده بلکه دارای پیام های است که مهم ترین آن آشنایی با اهداف عاشورا است.
وی با بیان اینکه این آشنایی با فلسفه عاشورا سبب می شود که دربرابر استکبار جهانی ایستادگی کنیم، تاکید کرد: استکبار جهانی از جهل و نادانی مردم برای تسلط بر کشورهای اسلام به عنوان یک حربه استفاده می کند و پیام اربعین این بود که مردم باید از جهالت و نادانی رهایی یافته و با الهام گیری از عاشورا در برابر همه فتنه ها استکبار جهانی ایستادگی  کنند.
کوثری افزود: ملت ایران اسلامی با استقرار انقلاب اسلامی پیام عاشورا را درک و احیا کردند و امروز ایران اسلامی پرچم دار قیام عاشورا بوده زیرا انقلاب اسلامی برگرفته از فلسفه وجودی عاشورا است.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: راهپیمایی اربعین را یک حماسه جهانی و بین المللی دانست که پیام اصلی آن معطوف کشورهای استکباری و نظام سلطه به ویژه آمریکای جنایت کار است.
وی افزود: زائری که سختی های این راه را بر خود هموار می کند باید اولا با نیت خالص حرکت کرده سپس بداند هدفش از این پیاده روی چه بوده به کجا می رود و بر روی آن متمرکز شود.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها