امیرزاده خبر داد

پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیاردی برای اهالی قلم از ماه آینده

مشاور معاونت فرهنگی وزارت ارشاد از تعیین رقم تسهیلات پرداختی به اهل قلم خبر داد و گفت:‌ برای شروع ۲۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که از ۵
تا ۱۵ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

به گزارش کوله بار، همایون امیرزاده مشاور معاونت فرهنگی وزارت ارشاد از تعیین تکلیف تسهیلات اهل قلم خبر داد و گفت: کارگروه تخصصی پرداخت تسهلات به اهل قلم در معاونت فرهنگی وزارت ارشاد شکل گرفته است،‌ آیین‌نامه مربوطه نوشته شده و ویرایش اولیه روی آن صورت گرفته است.

وی ادامه داد: جلسات کارگروه  ظرف یکی دو هفته آینده برگزار می‌شود و بر اساس مصوبات این جلسات تسهلات اهل قلم پرداخت خواهد شد‌، در مرحله اول تلاش این است که بتوانیم با 20 میلیارد ریال کار راشروع کنیم. کف تسهیلات پرداختی 5 میلیون تومان است و تا سقف 15 میلیون تومان ارائه خدمات خواهیم داشت.

امیرزاده ادامه داد:‌ گفت‌وگوهایی با بانک شهر انجام شده و بانک عامل پرداخت تسهیلات به اهالی قلم بانک شهر خواهد بود،‌ متقاضیانی که از طریق خانه کتاب برای دریافت این تسهیلات ثبت نام کرده‌اند‌، می‌توانند این تسهیلات را دریافت کنند.

وی در پایان گفت:‌ اگر مذاکرات ما با بانک شهر به نتیجه برسد،‌ ظرف یک ماه آینده پرداخت‌ها آغاز خواهد شد.

پیش از این مجید غلامی جلیسه مدیرعامل خانه کتاب در این خصوص گفته بود:‌ هدف ما این است که مثل سابق هر کسی که عضو سرای اهل قلم است و کارت اهل قلم دارد، مشمول این تسهیلات بشود، قطعاً دریافت این تسهیلات ضوابط و شرایطی خواهد داشت مثلاً شبیه ضوابطی که ما برای دریافت بن‌کارت اهل قلم در نظر گرفتیم؛ به این معنا که مشمولین تنها کسانی خواهند بود که در 5 سال گذشته حداقل 2 عنوان کتاب (برای حوزه بزرگسال) و 3 عنوان کتاب (برای حوزه کودک و نوجوان) منتشر کرده باشند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها