یکشنبه 1399/05/19 - 13:00
کاهش ۵۶ درصدی سفرهای توریستی جهان در ۵ ماه اول سال

کاهش ۵۶ درصدی سفرهای توریستی جهان در ۵ ماه اول سال

محاسبات تازه سازمان ملل متحد حکایت از کاهش ۵۶ درصدی سفرهای توریستی جهان در ۵ ماه اول سال دارد

به گزارش کوله بار، سازمان توریسم جهانی سازمان ملل متحد (یوان‌دابلیوتی‌او) یکی از مراجع رسمی بررسی و گزارش دهی درباره صنعت گردشگری جهان است و اغلب تصمیمات جهانی در مورد توریسم مبتنی بر آمارهای ارائه شده از این سازمان اتخاذ می شود.

این سازمان شرایط گردشگری جهانی را در سال 2009 و همزمان با بحران اقتصادی بسیار بد تلقی کرد و اظهار داشت بسیاری از مشاغل وابسته به حوزه گردشگری در این سال آسیب دیده اند.

اما با شیوع ویروس کرونا در جهان، سازمان ملل اعلام کرده است این بحران 3 برابر بحران اقتصادی در سال 2009 به گردشگری جهان آسیب وارد کرده است. بر اساس این گزارش میزان توریست در جهان 300 میلیون نفر کاهش داشته که معادل زیان 320 میلیارد دلاری برای کشورهای گردشگرپذیر است.

این آمار نشان می دهد حتی اگر همین فردا هم وضعیت گردشگری به حالت عادی خود بازگردد باز بسیاری از شرکتهای فعال در این حوزه نمی توانند مشکلات خود را رفع کنند.

با مقایسه آمار سفرهای صورت گرفته در 5 ماه اول سال جاری با مدت مشابه در سال قبل مشخص می شود تعداد سفرهای توریستی 56 درصد کاهش پیدا کرده است و دلیل آن هم ممانعت خود کشورها از انجام این سفرهای گردشگری است که به دلیل شیوع ویروس کرونا اتفاق افتاده است.

گردشگری

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

جدیدترین ها