پنجشنبه 1401/03/05
ش, 1400/08/29 - 21:54
آیت الله اعرافی در جمع حوزویان ورامین:

بسیج موتور محرک دفاع مقدس بود

مدیر حوزه های علمیه در جمع طلاب و روحانیون ورامین با تاکید بر لزوم خدمت رسانی مسئولین به مردم، گفت: مسئولین باید بر عهد خود بمانند و گره هایی که در کار مردم افتاده است هر چه زودتر باز شود.

به گزارش کوله بار،آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه های علمیه، در جمع روحانیون و طلاب ورامین، در مدرسه علمیه امام صادق(ع)، طی سخنانی بیان کرد: ورامین پیشگام حرکت های بزرگ در انقلاب اسلامی بوده است، شهیدان عالیقدر دیار ۱۵ خرداد از پیشگامان دفاع از مرجعیت و انقلاب و رهبری در سال های قبل از رخداد بزرگ انقلاب بوده اند.

مدیر حوزه های علمیه با اشاره به اینکه انسان در عالم هستی تحت کنترل و مراقبت قرار دارد، عنوان کرد: در ده ها آیه قرآن و صدها روایت اشاره به تهذیب، اخلاق و تزکیه نفس شده است و انسان از زوایای مختلف مورد پایش قرار می گیرد. این را باید بدانیم که در تمامی مراحل زندگی در محضر خدای متعال قرار داریم.

عضو فقهای شورای نگهبان بیان کرد: بازتاب های اعمال و رفتار انسان در ذرات فیزیکی عالم پخش است و در روزی معین آن ها لب به سخن خواهند گشود، همان طور که دوربین ها فیلم برداری می کنند ، این ذرات نیز بدان گونه بازگو خواهند کرد پس چرا انسان باید نسبت به اعمال خود غافل باشد.

وی افزود: یکی از ناظران اعمال ما امام عصر(عج) است و به طور خاص محیط بر انسان ها است و بعد از آن اعضا و جوارح و روح انسان ناظر بر اوست و ضابط الهی بر ایشان می باشد و در انتها ملائکه و کارگزاران مامور ویژه این امر الهی می باشند.

وی با تاکید بر پرورش طلاب بر اصل رعایت دستورات الهی عنوان کرد: شما طلاب حوزه های علمیه اصل کار خود را بر پرورش تهذیب نفس و علم و اخلاق بگذارید و جهان درون خود را باید براساس دستورات الهی قرار دهید، اگر چنین شد امام خمینی(ره)، آیت الله صدر و رهبری معظم از دل آن بیرون خواهد آمد.

آیت الله اعرافی در خصوص هفته بسیج نیز اظهار داشت: ما در جنگ تجمیلی، بدون بسیج نمی توانستیم پیروز شویم؛ در جنگ های قبل از انقلاب ما همیشه مغلوب بودیم و این به خاطر نداشتن روحیه بسیجی در میان جنگ آوران بود و نمونه آن قرار داد ترکمنچای بود که فرهنگ بسیج و روح مقاومت در آن نبود و به خاطر آن نیمی از ایران جدا شد.

عضو فقهای شورای نگهبان افزود: زمان جنگ تحمیلی دشمن با تمام قوا و به میدان آمد، اما موتور محرک نیروی بسیج و معجزه مردمی ما بود که با دست خالی آنها را مغلوب کرد و بسیج الگویی شد که طبق پیش بینی امام راحل در عالم نمایان شد؛ فرهنگ مقاومت را بسیج به وجود آورد و خیلی ها در کشورهای آزادیخواه از جریان بسیج ما الگو گرفتند.

آیت الله اعرافی با تاکید بر لزوم خدمت رسانی مسئولین به مردم بیان کرد: مسئولین باید بر عهد خود بمانند و گره هایی که در کار مردم افتاده است هر چه زودتر باز شود.

مدیر حوزه های علمیه به طلاب توصیه های داشت و گفت: وقت پیشرفت طلاب در همین ایام است، مطالعه را کم نشمارید ، وقت خود را مصروف بحث های اخلاقی و علمی کنید.اینها سنت های بزرگ حوزوی است که باید صرف حوزه گردد.

وی عنوان کرد: بیش از ۱۰۰ طرح مهم برای ارتقای مراحل مختلف حوزه پایه ریزی شده است که از دل آن حدود ۲۰۰ مصوبه بیرون آمده است که بزودی ابلاغ می گردد.

آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه شهرهای تهران مظلومیت خاصی دارند، اظهار کرد: حوزه تهران و شهرهای تهران باید سرآمد حوزه های علمیه شوند و در عالم اثر گذار باشند. کار علمی در این حوزه ها به خاطر تاثیر پذیری فراوان آن دارای ثواب بیشتری است؛ تهران پایگاه بسیاری از مراجع ما بوده است و نباید به وضع موجود قانع باشیم.

مدیر حوزه های علمیه افزود: آیت الله محمودی پیشاهنگ حرکت حوزوی و انقلابی در منطقه ورامین هستند و وجود چنین عالمانی سرمایه ای بزرگ محسوب می گردند.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

درباره متن فرمت

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.